archive12 Shtator, 2019 - 17:03

Lajme

Lajmërohet Molliqaj. E bën postimin e dytë pas incidentit me Abazin

Kandidati i AAK-PSD’së Dardan Molliqaj e ka bërë postimin e dytë pas debatit të mbrëmshëm pas të cilit është përfshirë në një incident me Haki Abazin, i cili ka thënë se është sulmuar nga ish –sekretari i VV’së. Edhe pse i akuzuar për sulm, Molliqaj ka thënë se nga mbrëmë...
Lajme

Studenti i AAB’së Çlirim Emini, fitues i konkursit “Dita kur hakimi është i ligjshëm”, edicioni i V-të

Me pjesëmarrjen e rreth 30 garuesve, në Kolegjin AAB u mbajt edicioni i pestë i punëtorisë “Dita kur hakimi është i ligjshëm”, organizuar nga kompania Findbug në partneritet me Kolegjin AAB. Sipas instruksioneve dhe rregullave të konkursit, “hakerët” e rinj, të cilët ishin studentë të institucioneve të ndryshme nga Kosova...
Lajme

Kosova ka potencial dhe e ka të nevojshme të krijojë 50 mijë vende të reja të punës në fushën e teknologjisë

Në Kolegjin AAB në partneritet me kompaninë Findbug, po zhvillon punimet konferenca njëditore rajonale për siguri kibernetike “Hako për të mësuar, fituar dhe ndihmuar”. Në kuadër të këtij aktiviteti po zhvillohet edhe edicioni i V-të i konkursit “Dita kur hakimi është i ligjshëm”, i cili ka për qëllim të mbledhë...
Lajme

Në Prokurori- Dardan Molliqaj, Haki Abazi e Rexhep Hoti

Në ambientet e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, në këto momente, po intervistohet ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe anëtari i PSD-së, Dardan Molliqaj. Pak minuta më para deklaratë ka dhënë edhe kandidati për deputet nga VV-ja, Haki Abazi. E prania e tyre para hetuesve lidhet me atë që ndodhi mbrëmë...
ShowBiz

Roberti flet pas fotos me vajzën misterioze

Robert Berisha dhe Nora Istrefi u ndanë pas 14 vjet bashkë, me mirëkuptim dhe këtë e bëri të ditur vet këngëtari përmes një postimi të gjatë në Instagram të cilin më pas e fshiu. Ai më pas shprehu mirënjohje për Norën dhe e falënderoi për kujtimet e bukura duke dhuruar...
Lajme

Sinani votuesve: Duke iu dhënë mbështetje kandidateve të cilët kandidojnë për herë të parë, ju e përtrini klasën politike

Ish-moderatori i njohur, profesor universitar, tashmë edhe aktivist politik, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij ën facebook, u ka thënë vutuesve se "Duke iu dhënë mbështetje kandidatëve tëe cilet kandidojnë për herë të parë ju e përtrini klasën politike të vendit tonë dhe i shtoni asaj vlera...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7