archive12 Shtator, 2019 - 21:31

Lajme

I plotësohet dëshira intelektualit nga vatra e intelektualizmit

Pati shumë ankesa se liderët e partive anashkaluan fshatin e tij. E kësaj radhe nga Drenoci i Malishevës, vendlindja e Nexhat Krasniqit, janë dy kandidatë për deputet të Kuvendit të Kosovës. Krasniqi thotë se Drenoci e ka merituar të ketë këta kandidat për zgjedhjet e 6 tetorit, raporton T7. Por...
Sporti

Policia angleze falënderoi kosovarët për sjellje korrekte, ka një koment për rezultatin e ndeshjes

As edhe një incident më i vogël nuk është raportuar gjatë vizitës së kosovarëve në Southampton për ndeshjen me Anglinë. Madje policia angleze ka falënderuar tifozët kosovarë dhe ata anglezë për sjellje korrekt, transmeton Indeksonline. “Faleminderit për dy palë tifozëritë që krijuan atmosferë fantastike në St Mary’s Stadium, si dhe...
Lajme

Kush është kandidatja e PDK’së, me numër 30 Ariana Musliu- Shoshi?

Ariana Musliu Shoshi e cila është kandidate për deputete nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës është kandidatja e cila për më shumë se 12 vite punon në Kuvendin e Republikës së Kosovës, ku nga viti 2007 është udhëheqëse e njësisë për Marrëdhënie Ndërkombëtare. Nga kjo pozitë, ajo është përfaqësuese...
Lajme

Tragjike, vritet me armë në fushën e futbollit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, teksa është bërë një vrasje në një fushë futbolli dhe shkak për këtë është bërë një bisedë në “Whats App”. Një 48-vjeçar ka shkuar në një fushë futbolli në San Siriano d’Aversa, një provincë e Kaserta dhe ka qëlluar me armë një...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7