archive12 Shtator, 2019 - 23:30

Lajme

Anton Çuni tregon sa veteran i ka pasur UÇK’ja

Kandidati për deputet nga LDK-ja, Anton Quni, ka thënë se LDK nuk mund të marrë përgjegjësi për listat e veteranëve pavarësisht se janë miratuar në kohën e Qeverisë Mustafa. Quni, në RTV Dukagjini, ka thënë se numri i vërtet e veteranëve luftëtarë do të duhej të ishte diku 15 mijë....
Lajme

Eliza ironizon me 100 për qindëshin e Ramushit

Eliza Hoxha ka ironizuar me sloganin e Ramush Haradinajt. Eliza Hoxha ka pak kohë që i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës. Ajo së fundi ka ndarë me ndjekësit një fotografi, të cilën e realizoi 16 vite më parë, e cila kishte edhe një mesazh. “100 % Eliza”, ka qenë...
Lajme

Vetëvendosje do shërbim të detyrueshëm ushtarak

Shërbimi i detyrueshëm ushtarak është pika që ka përplasur partitë që po garojnë në zgjedhjet që do të mbahen me 6 tetor. Teksa Vetëvendosje është shprehur se dëshiron një shërbim të tillë, partitë tjera kanë thënë se duhet planifikim më i mirë dhe kjo duhet të vendoset gjatë procesit të...
Lajme

Ilir Kurtishi, njëri ndër kandidatët më të kompletuar për deputet në këto zgjedhje – garon me numrin 71 në listën e PDK’së

Në mesin e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK’së është edhe njëri ndër onkologët më të mirë jo vetëm në Kosovë, por edhe në Evropë, Dr. Ilir Kurtishi, i cili mbanë numrin 71, raporton Korrespodenti. Ai është ndër Onkologët e parë në Evropë i cili...
Lajme

Endrit Shala: Krejt i muj vet, edhe tu pi çaj bile

Mbrëmë debati televiziv në Pressing, është përcjellë me përplasje nga të gjithë të pranishmit. Ajo më e madhja doli të jetë mes anëtarit të LVV Haki Abazit dhe anëtarit të PSD-së Dardan Molliqaj. Por, përveç përplasjeve ka pasur edhe deklarata të ndryshme. Një ndër to është deklarata e ministrit të...
1 2 3 7
Page 1 of 7