archive11 Shtator, 2019 - 23:53

Lajme

Policia arrin në vendngjarje, pas rrahjes së Molliqajt dhe Abazit

Pas përplasjes fizike mes Haki Abazit dhe Dardan Molliqajt, Policia e Kosovës ka mbërritur në vendin ngjarjes. Burimet e media mësojnë se policia ka marrë informatën dhe do t’i intervistojnë të dy palët. ............ Pas përfundimit të emisionit Pressing janë rrahur në mes veti Dardan Molliqaj i Partisë Social Demokrate...
Lajme

Leonard Kërquku tregon si u rrahën Dardan Molliqaj me Haki Abazin

Pas përfundimit të emisionit Pressing janë rrahur në mes veti Dardan Molliqaj i Partisë Social Demokrate dhe Haki Abazi i Levizjës Vetëvendosje. Këtë lajm e ka bërë të ditur Leonard Kerquku, drejtuesi i emisionit Pressing. Kërquku më pas ka sqaruar ngajrjen edhe përmes një postimi në profilin e tij në...
Lajme

Rrihen Haki Abazi dhe Dardan Molliqaj pas debatit në televizion

Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj i PSD’së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar përplasjet mes vete edhe pas përfundimit të emisionit. Pas ofendimeve, debati i tyre ka eskaluar në fizike. Autori i emisionit, Leonard Kerquki, ka thënë se...
Lajme

Valdrin Ahmeti – Frashër Krasniqit: Tregom si të ka shantazhuar Molliqaj për t’u bërë kundër Kurtit

Valdrin Ahmeti i Vetëvendosjes është përplasur dhe Frashër Krasniqi e PSD-së. Ahmeti i ka thënë Krasniqit t’i tregojë se si është shantazhuar nga Dardan Molliqaj. “Frashër Kransiqi është mirë me na tregu se si e ka shantazhu Dardan Molliqaj për me u bo kundër Albinit”, i ka thënë Ahmeti, Krasniqit...
Sporti

Dalin pamjet: Futbollistët e Kosovës bënë një gjest të madh në korridoret e stadiumit “St Mary’s”

Futbollistët e Kosovës kanë shkëmbyer fanellat me lojtarët anglezë, në përfundim të ndeshjes në “St Mary’s”. Kombëtarja e Kosovës u mposht nga Tre Luanët me rezultatin përfundimtar në 5:3, shkruan GazetaBlic. Pasi që ndeshja ishte shumë e zjarrtë vetë lojtarët anglez kërkuan që t’i shkëmbejnë fanellat me djelmoshat tanë. Ndërkaq,...
Lajme

Vjosa Osmani thotë se meriton fitoren në këto zgjedhje

Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj. Osmani, në RTV Dukagjini ka thënë se meriton të bëhet kryeministre pasi i takon një kulture politike demokratike të njëmend e jo sa për sy e faqe. “Kam...
Lajme

Kadri Veseli fton qytetarët që ta nënshkruajnë Paktin Kundër Korrupsionit

Duket se refuzimi i partitë për ta nënshkruar Paktin Kundër Korrupsionit, nuk e ka sbrapsur Kadri Veseli. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kandidati për Kryeministër, Kadri Veseli kërkon që qytetarët ta nënshkruajnë Paktin Kundër Korrupsionit. Ai përmes një video thotë se partitë tjera nuk e kanë nënshkruar Paktin,...
1 2 3 8
Page 1 of 8