archive10 Shtator, 2019 - 23:04

Sporti

Reagimi i Challandes në tunel – bëhet viral në internet

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes këto ditë e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet botërore, raporton Insporti.com. Challandes një trajner karizmatik i cili është duke udhëhequr me sukses përfaqësueses e Kosovës në këto eliminatore të Kampionatit Evropian “Euro2020”, pas shou-t që dhuroi në konferencën për shtyp në...
Sporti

Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sontme

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje nga Anglia me rezultat 5:3, në një ndeshje të çmendur, të zhvilluar në Southampton. Kjo humbje e zbret ekipin Verdhekaltër në pozitën e tretë, pasi Republika Çeke fitoi në Mal të Zi, 3:0. Pas ndeshjeve të sontme të kualifikimeve të Euro 2020, në Grupin...
Sporti

Kosova pëson humbje për herë të parë pas 15 lojëve

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Edhe për kundër rezultatit, Dardanët bënë një paraqitje shumë të mirë në këtë ndeshje, sidomos në pjesën e dytë. Kosova kaloi në epërsi që në minutën e parë me golin e Valon Berishës, shkruan Indeksonline. Anglia...
Sporti

Muric hero i madh, i mbron penalltinë Harry Kane’it

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester City e priti portierin e Kane në minutën e 66-të, raporton Gazeta Express. Anglia, megjithatë, wshtw duke fituar 5:3....
Sporti

Anglia në epërsi kundër Kosovës

Anglia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillimet momentalisht në Southampton. Harry Kane e kaloi Anglinë në epërsi në minutën e 19-të, raporton Gazeta Express....
Sporti

Barazon Anglia në 1:1

Anglia ka barazuar kundër Kosovës në 1:1 në minutën e 8' të ndeshjes përmes Raheem Sterling. ....... Kosova ka kaluar në epërsi kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Valon Berisha shënoi pas një gabimi në mbrojtën e Anglisë në sekondën e 50-të....
Sporti

Këtu mund ta shikoni LIVE ndeshjen e Angli – Kosovë

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë. Forma e shkëlqyeshme që po kalon Kombëtarja e Kosovës ka rritur entuziazmin edhe për ndeshjen ndaj një skuadre të madhe siç është Anglia. Për gjithë ata të cilët nuk mundësi me pa në televizor këtë ndeshje AlbanienShow sjell për ju lexues...
1 2 3 4 9
Page 2 of 9