archive10 Shtator, 2019 - 23:56

Sporti

Këto janë lojët e muajit tetor në grupin e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë një ndeshje kualifikuese për Euro 2020 në muajin tetor. “Dardanët” do ta presin Malin e Zi në shtëpi më 14 tetor, kurse kundërshtari direkt për pozitën e dytë, Republika Çeke, e pret Anglinë më 11 tetor. Përfaqësuesja e Kosovës e humbi pozitën e dytë...
Sporti

Arijanet Muric: Na dështoi plani i lojës

Arijanet Muric beson se Kosova nuk pati një plan të duhur, prandaj edhe u mposht nga Anglia në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 të martën mbrëma. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke e forcuar vendin e parë në Grupin A me pikë maksimale nga katër ndeshje, raporton Gazeta...
Sporti

Muriqi: Jam i lumtur vetëm për 45 minutat e dytë

Sulmuesi i ekipit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për media pas ndeshjes me Anglinë. Muriqi ka thënë se e dinin para lojës që Anglia ishte shumë e fortë, pasi që kishte pësuar vetëm një herë në tre ndeshjet e fundit dhe kishte shënuar 14 gola. “Pjesën e parë nuk...
Sporti

Henderson: E dinim që Kosova ishte e rrezikshme

Jordan Henderson e ka pranuar se Anglia bëri disa gabime nga të cilat pranoi gola në fitoren 5:3 kundër Kosovës, për të cilën thotë se ai dhe bashkëlojtarët e tij ishin të vetëdijshëm se ishte e rrezikshme. Mesfushori i Liverpoolit thotë se ndihet i zhgënjyer me lojën në mbrojtje dhe...
Sporti

Shqipëria e madhe, fiton dhe mban shpresat për kualifikim

Shqipëria ka fituar me rezultat 4-2 kundër Islandës, një fitore e madhe kjo e Shqipërisë e cila mban atë në lojë për kualifikime në Euro 2020. Dërmaku, Hysaj, Roshi dhe ishin lojtarët që ia siguaruan Kombëtares tri pikë Shqipëria është këndellur pas humbjes 4-1 kundër Francës për ta mundur Islandën...
Sporti

Fillojnë talljet me Heri Kejn

Sonte, gjithçka ishte drithêruese, kaluam momente nga më të vêshtirat, një nder to ishte edhe penalltia, që në mënyrë bravoroze e mbrojti portieri ynë Aro Muriq, transmeton Korrespodenti. Faqja më e madhe e basteve, 365 bet, tallet me Heri Kejn, vë në pah se ai kishte shënuar 14 gola të...
Sporti

Reagimi i Challandes në tunel – bëhet viral në internet

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes këto ditë e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet botërore, raporton Insporti.com. Challandes një trajner karizmatik i cili është duke udhëhequr me sukses përfaqësueses e Kosovës në këto eliminatore të Kampionatit Evropian “Euro2020”, pas shou-t që dhuroi në konferencën për shtyp në...
Sporti

Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sontme

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje nga Anglia me rezultat 5:3, në një ndeshje të çmendur, të zhvilluar në Southampton. Kjo humbje e zbret ekipin Verdhekaltër në pozitën e tretë, pasi Republika Çeke fitoi në Mal të Zi, 3:0. Pas ndeshjeve të sontme të kualifikimeve të Euro 2020, në Grupin...
Sporti

Kosova pëson humbje për herë të parë pas 15 lojëve

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Edhe për kundër rezultatit, Dardanët bënë një paraqitje shumë të mirë në këtë ndeshje, sidomos në pjesën e dytë. Kosova kaloi në epërsi që në minutën e parë me golin e Valon Berishës, shkruan Indeksonline. Anglia...
Sporti

Muric hero i madh, i mbron penalltinë Harry Kane’it

Arijanet Murici e ka mbajtur Kosovën në lojë duke ia mbrojtur penalltinë Harry Kane, në ndeshjen kualifikuese mes Anglisë dhe Kosovës, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Portieri i Manchester City e priti portierin e Kane në minutën e 66-të, raporton Gazeta Express. Anglia, megjithatë, wshtw duke fituar 5:3....
1 2 3 7
Page 1 of 7