archive9 Shtator, 2019 - 21:18

Sporti

Muriçi: Kjo do të na ndihmojë ta ndalim Anglinë

Sulmuesi i Anglisë, Raheem Sterling, pritet që t’i shkaktojë mjaft kokëçarje mbrojtjes së Kosovës në ndeshjen e të martës që do të luhet në St Marys’s Stadium nga ora 20:45. Megjithatë portieri i kombëtares së Kosovës, Arijanet Muriç, shpreson që do të arrijë të ndalë furinë e Sterling, pasi thotë...
Sporti

Anglia e paralajmëron Kosovën: E kemi sulmin e klasit botëror

Gareth Southgate ka paralajmëruar se Anglia e ka sulmin e klasit botëror me Harry Kane, Raheem Sterling dhe Marcus Rashford në përbërje, një ditë para ndeshjes kualifikuese kundër Kosovës në Southampton. Kosova e viziton Anglinë të martën, pas një fitoreje të jashtëzakonshme kundër rivalit të drejtpërdrejt për vendin e dytë,...
Sporti

Lajm i madh për Kosovën, rikthehet ylli i ekipit!

Lajm i madh për Kosovën dhe Werder Bremenin, pasi Milot Rashica do të kthehet në dispozicion të trajnerit të tij. Ai humbi ndeshjet me Kosovën dhe sfidat në Bundesligë. Mëkat i madh, pasi shqiptari ishte në formë të mirë. Stafi mjekësor i ekipit gjerman ka bërë me dije se dëmtimi...
Lajme

Gjendet një kufomë në Zhabar të Mitrovicës

Trupi i pajetë i një personi, që dyshohet se i përket luftës së fundit në Kosovë, është gjetur i varrosur në varrezat e fshatit Zhabar të Mitrovicës. Eshtrat janë gjetur të premten nga qytetarët, gjatë ceremonisë së varrimit të një banori në këto varreza. Në lidhje me rastin është njoftuar...
Sporti

Top skuadrat evropiane shfaqin interesim për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi ishte padyshim njëri prej më meritorëve në fitoren e madhe që “Dardanët” e arritën ndaj Çekisë, duke shënuar një gol. Sulmuesi i Kosovës është në formë të lartë edhe me Fenerbahçen, duke realizuar dy gola në tri ndeshje, dhe këto paraqitje të mira kanë bërë që Muriqi të...
Lajme

Shuki pranon fajin për posedim të paautorizuar të narkotikëve

Moderatori Mentor Shuki e ka pranuar fajësinë për posedim të paautorizuar të narkotikëve, në seancën fillestare të mbajtur të hënën në Gjykatën Themelore në Prishtinë. Bashkë me të për veprën penale “blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”, po akuzohet edhe Nebojsha Deniç, i...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6