archive9 Shtator, 2019 - 23:46

Sporti

Përfundon ndeshja Angli U21 – Kosovë U21, ky është rezultati

Ka përfunduar ndeshja në mes të Anglisë U21 dhe Kosovës U21 Kombëtarja angleze ka shënuar fitore me rezultat 2-0, shkruan AlbanienShow Kosovarët në këtë takim kanë treguar se janë skuadër jashtëzakonisht e fortë, lojtarët e trajnerit Rafet Prekazi patën edhe disa raste shënimi, por thjesht ishin të pafat. Dy golat...
Lajme

“Lista e PDK’së nuk ka njerëz që kanë probleme me ligjin”

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Blerim Latifi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Rrustem Mustafa – Remi dhe Xhavit Haliti me të drejtë meritojnë të jenë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë në PDK’ja sepse nuk kanë lidhje me korrupsion dhe nepotizëm. “Aktakuza...
Lajme

Haradinaj: Albini është mashtrim

Kryeminsitri në Detyrë, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar kundërkandidatët e tij, gjatë paraqitjes së tij në emisionin Rubikon. Së pari ka folur për Veselin. Ka thënë se ai nuk mund të flas për korrupsionin. “Kur po thotë ai e luftoj korrupsionin, m’fal o burrë, dil niher kërko falje. Thuj më falni...
Lajme

Këshilltari i Veselit: Haradinaj ishte i çekuilbruar, u lodh herët

Këshilltar i Kadri Veselit, që është kandidat i PDK’së për deputet, Blerim Latifi, e ka analizuar në emisionin Pressing të T7, kandidatin e AAK’së për kryeministër, Ramush Haradinajn. Latfii thotë se Haradinaj në qeverisjen e kaluar ka marrë vendime të gabuar, për të cilat nuk e ka përkrahur PDK’ja, duke...
Lajme

Haradinaj mbyll me këngë emisionin

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qenë i ftuar në emisionin Rubikon në KTV ku ka folur për tema të shumta politike. Por ajo që mori vëmendjen ishte përmbyllja e këtij emisioni. Haradinaj vendosi të ia thotë këngës tërësisht i relaksuar dhe pa komplekse....
Sporti

Mëkat çfarë nuk ka shënuar ylli i Kombëtares së Kosovës

Kombëtarja U21 e Kosovës e ka mbyllur pjesën e parë në disavantazh prej 1-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro2021”. Ishte një pjesë e parë e dominuar nga vendësit në stadiumin e Hull Cityt, me kosovarët që dukshëm kanë marrë urdhëra të mbrohen. Phil Foden realizoi golin e...
Lajme

Meterologët japin alarmin: Acari po afron në Evropë

Britania e Madhe mund të përballet sërish me “Bishën nga Lindja”, teksa shkencëtarët paralajmërojnë se ky që do të vijë, mund të jetë një prej dimrave më të ftohtë i 30 viteve të fundit. Duke analizuar temperaturat aktuale dhe sistemet e motit mbi Atlantikun verior, shkencëtarët thonë se janë në...
Sporti

Muriçi: Kjo do të na ndihmojë ta ndalim Anglinë

Sulmuesi i Anglisë, Raheem Sterling, pritet që t’i shkaktojë mjaft kokëçarje mbrojtjes së Kosovës në ndeshjen e të martës që do të luhet në St Marys’s Stadium nga ora 20:45. Megjithatë portieri i kombëtares së Kosovës, Arijanet Muriç, shpreson që do të arrijë të ndalë furinë e Sterling, pasi thotë...
Sporti

Anglia e paralajmëron Kosovën: E kemi sulmin e klasit botëror

Gareth Southgate ka paralajmëruar se Anglia e ka sulmin e klasit botëror me Harry Kane, Raheem Sterling dhe Marcus Rashford në përbërje, një ditë para ndeshjes kualifikuese kundër Kosovës në Southampton. Kosova e viziton Anglinë të martën, pas një fitoreje të jashtëzakonshme kundër rivalit të drejtpërdrejt për vendin e dytë,...
1 2 3 5
Page 1 of 5