archive8 Shtator, 2019 - 23:52

Sporti

Lorik Cana: Talentët më të mëdhenj të futbollit i ka Kosova

Në historinë e përfaqësueses shqiptare, rrallëherë ka pasur futbollistë që kanë pasur aq ndikim sa Lorik Cana në opinionin e përgjithshëm. Një lojtar model që njihte mirë edhe mentalitetin shqiptar dhe për të cilin ishte e lehtë të bënte rolin e liderit. Por mbi të gjitha një futbollist i cili...
Sporti

Albert Bunjaki: Çekia më e mirë se Kosova pavarësisht humbjes

Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar fitore të jashtëzakonshme në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në stadiumin “Fadil Vokrri”, “Dardanët” e kanë mposhtur Republikën e Çekisë me rezultat të ngushtë 2:1. Ndeshja në fjalë ishte një matës i mirë për zhvillimin e Përfaqësueses së Kosovës sipas ish-trajnerit Albert...
Lajme

Aksion i policisë në kryeqytet, ka të arrestuar

Para pak çastesh ka përfunduar një aksion i policisë së Kosovës në lagjen e Spitalit në Prishtinë. Operacioni është kryer në rrugën “Muahrrem Fejza” ku është arrestuar një person. Zëdhënësja e policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë se shkak i arrestimit ka qenë armëmbajtja pa leje. “Në...
Sporti

Albert Bunjaki arsyeton humbjet e thella të Kosovës nën drejtimin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar fitore të jashtëzakonshme në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Në stadiumin "Fadil Vokrri", "Dardanët" e kanë mposhtur Republikën e Çekisë me rezultat të ngushtë 2:1, raporton Zëri.info. Ndeshjen në fjalë e ka komentuar edhe ish-trajneri i Kosovës Albert Bunjaki i cili është...
Lajme

Veseli: Më 6 tetor PDK’ja do të fitojë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një tubim në Prishtinë sot ka shpalosur vizionin e tij si Kandidat për Kryeministër. Veseli ka thënë se askush më shumë se PDK-ja nuk e ka të qartë drejtimin që i duhet Kosovës. Ai ka përmendur kauzën e tij për një...
Sporti

Përkundër paraqitjes së dobët kundër Çekisë, Edon Zhegrova bën veprimin e papritur në rrjetet sociale

Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi dje fitore kundër Republikës së Çekisë me rezultat 2:1 në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Në fushë nga minuta e parë luajti Edon Zhegrova pas mungesave të shumta në fazën ofanzive për shkak të lëndimeve, shkruan Zëri.info. Përkundër pritjeve të mëdha nga futbollisti...
Lajme

PDK publikon listën, më shumë se gjysma kandidatë të rinj

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka publikuar listën me 110 kandidatët për deputetë, në zgjedhjet e 6 tetorit. “Lista e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës për deputetë, i përfaqëson denjësisht qytetarët e Kosovës, është lista e besimit dhe guximit, lista e shpresës dhe përkushtimit, lista e fitores së 6...
Lajme

E dhimbshme: I jepet lamtumira e fundit Artan Vehnarit

Familjarë e miqë të shumtë janë mbledhur për t’i dhënë lamtumirën e fundit parashutistit Artan Vehnarit. Ai dje vdiq gjatë një incidenti duke fluturuar me paragllajd në një zonë në Prizren. Sot, me pikëllim të thellë, i dhanë lamtumirën e fundit, duke e kujtuar si familjar dhe mik të mirë....
1 2 3
Page 1 of 3