archive7 Shtator, 2019 - 16:52

Sporti

SPEKTAKOLARE/ Kosova e pamposhtur, mund Çekinë 2me1. Ja të gjitha golat

Kosova e ka mposhtur Çekinë me rezultat 2:1, në ndeshjen e vlefshme për Grupin A në kualifikimet për Kampionatin Evropian. Vedat Muriqi (20’) e Mërgim Vojvoda (66’) shënuan për Dardanët, ndërsa Patrik Schick (16’) ishte autor i golit për çekët, transmeton Korrespodenti Kosova kishte mungesë të shumë futbollistëve nga ndeshjet...
Sporti

LIVE: Kosovë – Çeki, minutë pas minute. E përditësuar

16:37 Të dy futbollistët janë në gjendje të mirë dhe po e vazhdojnë lojën. 16:36 Vedat Muriqi dhe Michael Krmenic përplasen me kokë dhe të dy mbeten të shtrirë në fushë. 16:34 Valon Berishën e ndalin çekët vetëm përmes një ndërhyrjeje të parregullt dhe Lukas Masopust ndëshkohet me të verdhë....
Sporti

GOOOOOL! Shënon përseri Kosova, shikoni golin

Kosova ka kaluar në epërsi me rezultat 2:1 në ndeshjen kundër Republikës Çeke, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020....
Sporti

LIVE: Kosovë – Çeki, minutë pas minute, detajet e pjesës së dytë

16:14 Pasi e humb topin, Vedat Muriqi vrapon deri në fazën e mbrojtjes për ta larguar rrezikun nga një sulm i Çekisë. 16:14 Aliti e fiton topin dhe e nis një aksion të mirë, mirëpo harkimin e Vedat Muriqit në fushë e arrijnë vetëm çekët. 16:12 Largohet nga fusha Edon...
Lajme

Humb jetën një 45 vjeçar gjatë fluturimit me parashutë në Prizren

Një person ka humbur jetën e një tjetër është lënduar gjatë një fluturimi me parashutë në Prizren, të shtunën rreth orës 13:00. Lajmin për Express e ka konfirmuar togeri i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanolli. Osmanolli ka thënë se personi i lënduar është dërguar në Spitalin...
Sporti

Haradinaj në stadium për t’iu dhënë mbështetje djelmoshave të Kombëtares

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, po shoqërohet nga bashkëshortja e tij Anita, në stadium për ta parë nga afër ndeshjen Kosovë – Çeki, shkruan Express. “Bashkë me Anitën, në mbështetje të djelmoshave tanë të pamposhtur. Forca Kosovë”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook....
Sporti

Albin Kurti bën histori, i jep pëkrahje Kombëtares së Kosovës në futboll

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për herë të parë i ka dalë në përkrahje Kombëtares së Kosovës në futboll, shkruan Express. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Kurti ka thënë se me trup gjendet në Zvicër, por se me mendje dhe me zemër është në stadiumin...
Sporti

Përundon pjesa e parë Kosovë – Çeki1:1, ja golat dhe statistikat

Ka përfunduar pjesa e parë ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Republikës Çeke, e cila po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Pas 45 minutave të parë, rezultati është i barabartë 1:1. Mysafirët kanë kaluar në epërsi në minutën e 16-të me...
Sporti

Shikoni golin që shënuan çekët

Republika Çeke ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Kosovës, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020. Në minutën e 15-të të ndeshjes, Patrick Schick e kaloi në epërsi skuadrën e...
Lajme

Ja goli….Muriqi barazon rezultatin për Kosovën

Kosova ka kaluar në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Republikës Çeke, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të kampanjës kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020....
Sporti

GOOOOOOOOOOOOL SHENON MURIÇI

Në minutën e 20-të të ndeshjes, Vedat Muriqi e barazoi rezultatin, përmes një kundërsulmi të shpejtë, raporton Gazeta Express....
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7