archive7 Shtator, 2019 - 23:54

Lajme

Besnik Tahiri: Detyrat që na presin janë sfiduese

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, ka thënë se e vlerëson sit ë shenjtë besimin për t’i përfaqësuar qytetarët në Kuvendin e Kosovës për një vizion të qartë profesional e politik. “E vlerësoj të shenjtë besimin...
Sporti

Gjunjëzohet Serbia midis Beogradit, Ronaldo tërbon serbet me festim

Kombëtarja e Portugalisë e ka mundur me rezultat 4-2, Serbinë në ndeshjen e luajtur në Beograd. Yjet portugez nga minuta e parë kanë dominuar në mënyrë absolute ndeshjen e zhvilluar në stadiumin ‘Marakana’ në kryeqytetin serb, shkruan AlbanienShow. Golat për portugezet janë realizuar nga Carvalho, Guedes, Ronaldo dhe Silva. Kur...
Sporti

Shqipëria e pafuqishme përballë kampionit të Botës

Kombëtarja e Francës ka mposhtur kombëtaren e Shqipërisë me rezultat 4-1. Kampionët e Botës nga minuta e parë treguan që janë dukshëm më të mirë se lojtarët tanë, shkruan AlbanienShow. Golat për francezet u shënuan nga dy herë nga Coman dhe njëherë realizuan Giroud dhe Ikone, golin e vetëm për...
Sporti

Ja çka shkruajnë mediet çeke, pas humbjes nga Kosova

Kombëtarja e Kosovës duket se ka befasuar atë të Çekisë me humbjen që i shkaktoi sot. Në ‘Fadil Vokrri’, në Prishtinë, Kosova ka arritur ta mposht Çekinë me rezultatin 2:1. Me këtë fitore, Kosova merr kryesimin e Grupit A (Anglia dy ndeshje më pak), duke grumbulluar 2 pikë më shumë...
Sporti

Lojtarët e Kosovës i këndojnë Adem Jasharit pas fitores historike

Lojtarët e Përfaqësueses së Kosovës, pas fitores së sotme historike kundër Çekisë, ia kanë thënë këngës. Ata kanë kënduar këngën “Mora fjalë” të këngëtares së mirënjohur shqiptare, Shkurte Fejza, transmeton Sinjali. https://www.youtube.com/watch?v=dYaM11hORto Në disa video të publikuara nga Amir Rrahmani, shihen futbollistët e Kosovës duke kënduar së bashku këngën. Kosova...
Sporti

Skandaloze: Francezët ngatërrojnë himnin tonë dhe Shqipëria nuk fillon ndeshjen

Një gafë e rëndë ka ndodhur në nisje të sfidës mes Francës dhe Shqipërisë, dhe “Stade de France”, kur po këndoheshin të dyja himnet. Të parët ishin lojtarët e Shqipërisë që do këndonin himnin, por organizatorët vendosën një himn komplet tjetër, dhe lojtarët shqiparët u habitën në këtë moment. {"videoid":1567881698270,"type":1,"ratio":0.75}Gafa...
1 2 3 7
Page 1 of 7