archive6 Shtator, 2019 - 04:11

ShowBiz

Sa para morën nga Telekomi, Naser Rafuna e Gold AG?

Qindra mijëra euro pa kontroll janë shpenzuar ndër vite nga Telekomi i Kosovës në sfilata, videoklipe, skeçe, bileta për ndeshje sportive e rekreacion për menaxhmentin. Abuzimi me fondet e kësaj ndërmarrje publike nga drejtuesit e PTK-së, e kanë gjunjëzuar këtë kompani duke e sjellë buzë falimentimit. Pas, Leonora Jakupit, Labinot...
Op/Ed

Dy sisteme, një botë

Ashtu si Lufta e Ftohtë e shekullit të XX midis Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Sovjetik, rivaliteti i ri midis Kinës dhe Perëndimit është një garë midis sistemesh politike tërësisht të papërputhshme. Dhe ideja që liria dhe demokracia do të mbizotërojnë s’mund të merret më si e mirëqenë. Autor: Joschka...
Lajme

Eksperti i sigurisë nacionale i bashkohet PDK’së

Arsim Dragaj, i cili është i specializuar në luftimin e kriminalitetit ekonomik dhe korrupsionit, i është bashkuar kanidatit të PDK-së për kryeministër të ardhshëm, Kadri Veseli. Ai e ka falënderuar Dragajn për besimin në vizionin e tij për betejën kundër korrupsionit. Veseli ka thënë se Arsim Dragaj ka përfunduar studimet...
Lajme

Kështu nisi sherri në Prishtinë që përfundoi në tragjedi

Familjet Rafuna dhe Mehmeti janë bashkëpronare të ndërtesës në Prishtinë dhe për të cilën kanë pasur konflikte, çka solli edhe masakrën me dy të vdekur dhe dy të plagosur. Së fundmi, Zyra e Kadastrës në Komunën e Prishtinës kishte bërë edhe ndarjen e hapësirave që u takon secilës prej familjeve,...
Lajme

Këngëtarja e njohur vdes në një aksident me veturë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e muzikës country. Këngëtarja Kylie Rae Harris, 30 vjeçe ka humbur jetën në një aksident me makinë në New Mexico. Edhe vajza 16-vjeçare, e cila po drejtonte automjetin tjetër ndërroi jetë. Në aksidentin që ndodhi mbrëmë u përfshinë tre makina, por njëri shoferi...
1 4 5 6
Page 6 of 6