archive6 Shtator, 2019 - 15:49

Lajme

KMDLNJ: Ja kush e ka fajin për vrasjen në Lagjen e Spitalit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, pas tragjedisë që goditi dy familje në Prishtinë për shkak të mosmarrëveshjes për shfrytëzim të pronës, ka reaguar duke fajësuar gjykatat e Kosovës për neglizhencë në kontestet pronësore. “Dje, në Prishtinë, në një konflikt të armatosur midis dy familjeve...
Lajme

Policia kërkon këtë person të rrezikshëm

Në bazë të kërkesës të Sektorit rajonal të hetimeve –DRP Ferizaj dhe pas përmbushjes së normave ligjore, kërkojmë që të publikoni në mjetet e informimit (elektronike dhe ato të shkruara) njoftimin lidhur me personin e shpallur në kërkim nga Policia e Kosovës, i dyshuar për raste të ndryshme të rënda...
Lajme

Valdete Idrizi: Askush më mirë se PDK nuk mund ta luftojë korrupsionin

Valdete Idrizi nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë në Debat Plus në RTV Dukagjini se askush më mirë se PDK nuk mund t’i shpall luftë korrupsionit. Sipas Idrizit PDK ka bërë reforma duke inkuadruar njerëz të rinj që janë të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit. “PDK guxon ta bëjë...
Lajme

Stavileci: PDK është i vetmi subjekt të flet për të ardhmen e vendit

Blerand Stavileci nga PDK ka thënë se janë i vetmi subjekt të flet për të ardhmen e vendit. Për kundërshtimin që po iu bëjnë partitë tjera, ai ka thënë se është sjellje e humbësit, njofton Klan Kosova. “Kjo e tregon psikologjinë e partive, psikologjia e humbësit, nga frika prej asaj...
Lajme

Shqiptari që vrau 8 familjarët e tij, ja sa denohet

Burgim përjetë për monstrën e Selenicës, Ritvan Zykaj, i cili vrau me kallashnikovë 8 familjarët e tij. Ngjarja e rëndë që tronditi mbarë opinionin publik ndodhi në gusht të 2018-s në Selenicë të Vlorës. Kjo masë e dhënë sot nga Gjykata e Vlorës, ishte kërkuar më herët edhe nga prokuroria....
Lajme

Gjendet një person pa shenja jete në një motel, në Graçanicë

Gjatë 24- orëve të fundit, në një motel në Graçanicë, është gjetur një perso pa shenja jete. “Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pajetë është dërguar në Institutin  e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, thuhet në raportin e Prokurorisë së Shtetit./Indeksonline/...
Lajme

Tragjedia e Prishtinës: Nesër bëhet varrimi i Mefail Rafunës

Mefail Rafuna, i cili ndërroi jetë dje pas një përleshje me armë zjarri në rrugën “Muharrem Fejza” në Lagjen e Spitalit, do të varroset nesër në ora 13:00 në varrezat e qytetit në Prishtinë. Aty u plagosën pesë persona, dy prej të cilëve vdiqën pasi u hospitalizuan, shkruan Express. Lajmin...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6