archive6 Shtator, 2019 - 19:52

Lajme

AAK do t’i kandidojë për deputetë edhe të akuzuarit

Dy ministrat në detyrë nga AAK-ja me aktakuza, Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha, do të garojnë për deputetë. Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka konfirmuar për KTV-në se do t’i hyjë garës për ulëse në Kuvend. Votën qytetarëve do t’ua kërkojë edhe Ministri në detyrë i Mbrojtes, Rrustem...
Lajme

Mimoza Kusari Lila i bashkohet Vetëvendosjes?

Kryetarja e Alternativës Mimoza Kusari Lila i është bashkuar listës zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin e kanë konfirmuar për “Gazeta Blic” burime brenda VV-së. “Ju njoftojmë se kryetarja e Alternativës Mimoza Kusari Lila, tashmë është shkrirë në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje”, pohojnë burimet e njëjta brenda kësaj partie. “Gazeta...
Lajme

Masakra në Lagjen Mati 1 u bë për një copë trotuar

Për një pjesë betoni, jo më të madhe se 1 metër katror, dyshohet se nisi i gjithë konflikti dje në Prishtinë në mes të familjes Mehmeti dhe Rafuna, ku mbetën të vdekur dy persona e u plagosën tre të tjerë, dy nga ta në gjendje të rëndë. Këto dy familje...
Sporti

Milot Rashica në Prishtinë, a do të luaj kundër Çekisë?

Nesër në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë zhvillohet ndeshja Kosovë - Çeki. Kosova po ballafaqohet me mungesa të shumta për shkak të lëndimeve të shumë lojtarëve, njofton Korrespodenti Para pak çastesh, menaxheri i Kombëtarës së Kosovës, Bajram Shala, ka postuar një fotografi në Instagram duke ngritur pyetjen se "a po...
Lajme

Organizohet ‘Konferenca e IV-të Shkencore Ndërkombëtare për Gjuhësi, Letërsi dhe Edukim’

Organizuar nga Fakulteti i Gjuhës Angleze dhe Fakulteti i Shkencave Sociale të Kolegjit AAB, më 7 shtator 2019 do të organizohet Konferenca e katërt shkencore për Gjuhësi, Letërsi dhe Edukim, në partneritet me “Pedagogical University of Cracow”, Poloni, Universitetin “Aleksandër Moisiu”, Durrës, Shqipëri, dhe Universitetin “St. Kliment Ohridski” Manastir, Maqedonia...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6