archive6 Shtator, 2019 - 23:48

Sporti

Arrestohen tetë shtetas çekë, planifikuan ngritjen e dronit mbi stadium me mbishkrim “Kosova është Serbi”

Policia e Kosovës ka ndaluar tetë shtetas të Çekisë të cilët kishin planifikuar që nesër gjatë ndeshjes futbollistike Kosovë-Çeki ta ngritnin dronin mbi stadium me flamurin me mbishkrim “Kosova është Serbi”. Falë vigjilencës së Policisë Rajonale të Ferizajt është bërë i mundur ndalimi i tyre në flagrancë ndërsa janë konfiskuar...
Lajme

Sigurohet “armëpushim” midis familjeve Mehmeti e Rafuna

Në kryeqytet ende është kryetemë rasti i rëndë që ndodhi dje, kur në një përleshje të armatosur midis dy familjeve, mbetën nga një i vrarë në secilën anë. Dikush e ka angazhuar një burrë që të arrij një ujdi midis familjeve për të hequr dorë nga hakmarrja, njofton Klan Kosova....
Sporti

Kosova në këtë mënyrë po e analizon kundërshtarin

Përfaqësuesja e Kosovës U21 po vazhdon përgatitjet për sfidën shumë të rëndësishme kundër Anglisë. Gjenerata e artë kosovare është mbledhur për përgatitje në Hotel Internacional në Prishtinë. Ata sonte janë mbledhur në hollin e hotelit për të analizuar kundërshtarin e radhës. Bashkë me trajnerin, Rafet Prekazi, djelmoshat U21 të Kosovës...
Sporti

Ish trajneri kampion, tregon pikën e fortë të Kosovës

Trajneri i njohur mitrovicas Gani Sejdiu që fitoi titullin e kampionit me Trepçës dhe Feronikelin beson se Kosova ka gjasa të mira për ta vazhduar ecurinë e ndeshjeve pa disfatë, gjithsej 14 deri më tani, edhe pas ndeshjeve të shtatorit. Mirëpo, ai ka theksuar se tifozët kosovarë duhet të mbeten...
Lajme

Vdes një 23 vjeçar në burgun e Dubravës

Sipas informatave të KMDLNj-së, një i dënuar 23 vjeçar i lindur në Vushtrri, është gjetur pa shenja jete një qelinë e tij në Qendrën Korrektuese në Dubravë. I ndjeri, në vuajtje të dënimit në Burgun e Dubravës ishte nga data 9 janar 2019, njofton Klan Kosova. “Në mbrëmje, përkatësisht në...
Lajme

AAK do t’i kandidojë për deputetë edhe të akuzuarit

Dy ministrat në detyrë nga AAK-ja me aktakuza, Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha, do të garojnë për deputetë. Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka konfirmuar për KTV-në se do t’i hyjë garës për ulëse në Kuvend. Votën qytetarëve do t’ua kërkojë edhe Ministri në detyrë i Mbrojtes, Rrustem...
Lajme

Mimoza Kusari Lila i bashkohet Vetëvendosjes?

Kryetarja e Alternativës Mimoza Kusari Lila i është bashkuar listës zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin e kanë konfirmuar për “Gazeta Blic” burime brenda VV-së. “Ju njoftojmë se kryetarja e Alternativës Mimoza Kusari Lila, tashmë është shkrirë në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje”, pohojnë burimet e njëjta brenda kësaj partie. “Gazeta...
1 2 3 5
Page 1 of 5