archive4 Shtator, 2019 - 17:39

Lajme

Gjykata Speciale me aktakuza para zgjedhjeve, ja kush janë në shënjestër

Gjykata Speciale mund të ngrisë aktakuza për profile të larta dhe politikanë edhe para zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka treguar për lajmi.net avokati i akredituar i kësaj Gjykate në Hagë, Tomë Gashi. Ai ka sqaruar situatën dhe punën e Gjykatës Speciale në raport me ngritjen e aktakuzave dhe gjithashtu...
Lajme

Senatorët amerikan japin mesazh për dialogun Kosovë – Serbi

Senatorët nga SHBA-ja, Ron Johnson dhe Chris Murphy, u takuan sot me udhëheqësit politik në vend, përfshirë edhe presidentin Hashim Thaçi dhe pjesëtarët e shoqërisë civile. Ata në një konferencë për media, thanë se janë këtu që ta përkrahin popullin e Kosovës dhe atë të Serbisë, ndërsa erdhën me një...
ShowBiz

Dan Bilzerian bën pjesë të “haremit”edhe një modele shqiptare

Të gjithë e njohin Dan Bilzerian dhe “haremin” e tij me vajza. Nuk ka ditë që miliarderi të mos publikojë foto nga pushimet luksoze që bën në praninë e shumë femrave që sigurisht paguhen me shuma të majme për këtë gjë. Pjesë e pushimeve të tij bëhen shpesh vajza dhe...
Lajme

Aksident në Graçanicë, pesë persona mbesin të lënduar

Pesë persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në orët e pasdites në Graçanicë. Në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës. “Rreth orës 13:00 në rrugën Graçanicë-Shushicë, ka ndodhur...
ShowBiz

Mozziku dhe Loredana thyejnë heshtjen, pas lajmit për ndarjen

Mozziku dhe Loredana janë ndër çiftet me të përfolura aktualisht. Por, ditëve të fundit janë ngritur thashetheme se ata mund të kenë një krizë në lidhjen e tyre. Derisa ata kanë heshtur në lidhje më këtë, postimi i fundit që dyshja ka bërë në llogaritë e tyre përkatëse në Instagram,...
Lajme

Abelard Tahiri flet për të korruptuarit dhe abuzuesit

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kërkon nga partitë politike që të mbështesin iniciativën e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe të nënshkruajnë paktin kundër korrupsionit. Deklarata e plotë e Tahiri: Lufta kundër korrupsionit dhe abuzimit me pushtetin nuk luftohet vetëm nga organet e drejtësisë por...
Lajme

Gjakova bëhet Lazarat, marihuana mbi 2 metra

Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë bashkëpunuar dje lidhur me një operacion kundër drogës. Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se me datën 03.09.2019 njësitet policore të DHTN-së pas pranimit të informatave për bimë narkotike, në bashkëpunim edhe me njësitet tjera policore dhe njësitin antidrogë...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7