archive4 Shtator, 2019 - 20:36

Lajme

Dënohet avokati Tomë Gashi

“Ndoshta po pritni me dal në pension e mos me u kry kjo lëndë”. Për këto fjalë që ia kishte thënë gjykatësit Xheladin Osmani, aovkati Tomë Gashi është dënuar nga Gjykata e Prizrenit, shkruan Reporteri.net Avokati Gashi, është dënuar me gjobë prej 500 eurosh. Sipas gjyqtarit, pyetja e avokatit Tomë...
Lajme

Rrëfimi prekës i ish-ushtarit të UÇK’së, që jeton në Zvicër, çfarë i pa duke bërë komandantët?

Edin Pacolli, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe më pas i Trupave Mbrojtëse të Kosovës sot jeton në Zvicër, por gjithmonë me gatishmërinë për t’u kthyer në një Kosovë më të zhvilluar ekonomikisht. “Edmond Hoxhën e kam pas shok, e kam njoftë Zahir Pajazitin kur m’ka pshtu në Prishtinë....
Sporti

Rrëfehet Josa, Kosova po përparon shumë

Pasi u shkarkua nga posti i trajnerit në ekipin e Prishtinës, Mirel Josa vendos të rrëfejë të kaluarën e tij, si dhe i hedh një “sy” mbrapa karrierës së tij. Në një intervistë për “Rtsh”, tekniku kryeqytetas ka treuar për vitin e errët kur edhe Tirana ra nga kategoria, si...
Fun

Çaji që kushton më shumë se ari, 200 dollarë për gram

Një hotel luksoz në Londër po shërben filxhanin e çajit më të shtrenjtë në Britaninë e Madhe. “Rubens” pranë Buckingham Palace në Londër të ofron Golden Tips. Kushton 200 dollarë për gram, gati katër herë më shumë se çmimi i arit. Çfarë e bën kaq të kushtueshme? Çaji është rritur...
Fun

Skandaloze: Lahet nudo në mes të Tiranës, qytetarët e filmojnë

Vapa e madhe që ka karakterizuar këtë verë, por edhe problemet e shumta sociale dhe ekonomike kanë bërë që shpeshherë në rrugët e Tiranës të hasim persona të çuditshëm e që bëjnë veprime jo normale. Por videoja që vjen më poshtë tejkalon çdo parashikim. Një person, i seksit mashkull, është...
Lajme

Uragani “Dorian” po i afrohet Amerikës, urdhërohet evakuimi i banorëve

Uragani “Dorian”, i cili ka shkaktuar disa viktima dhe dëme të mëdha materiale në Ishujt Bahamas, është duke iu afruar brigjeve të Karolinës Veriore, Karolinës Jugore, Floridës dhe Georgia-s. Autoritetet amerikane kanë paralajmëruar se këto vende mund të përballen me erëra shkatërruese, reshje të mëdha të shiut, vërshime dhe stuhi...
ShowBiz

“A vritet pafajësia” mësohet edhe në shkolla

“A vritet pafajësia” është një prej këngëve e cila më së miri pasqyron luftën e fundit në Kosovë, dhe krimet serbe. Ndonëse kanë kaluar dy dekada që nga publikimi i saj, kjo këngë ende ngjallë emocion sikur kur dëgjohet për herë të parë, shkruan rtv21.tv. Këngëtarja Leonora Jakupi, e cila...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7