archive4 Shtator, 2019 - 23:33

ShowBiz

Kroatët të zemëruar me koncertin e Rita Orës

Qyteti i Zarës në Kroaci dhe as bashkësia e saj turistike nuk shohin absolutisht kurrfarë problemi në atë që kanë humbur mbi 100 mijë euro me organizimin e koncertit të këngëtares shqiptare Rita Ora dhe nuk shohin as problem edhe me atë që merren me organizimin e koncerteve në vend...
Sporti

Milot Rashica i mungon Kosovës, por në Gjermani mori një super-lajm

Milot Rashica do t’i mungojë Përfasqësueses së Kosovës në dy ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. “Dardanët” do të përballen me Republikën e Çekisë dhe Anglinë këtë muaj, derisa futbollisti vushtrrias nuk do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Bernard Challandes, raporton Zëri.info. Rashica...
Lajme

Agim Bahtiri tregon rezultatin e zgjedhjeve sipas tij

Kryetari i Mitrovicës dhe njëkohësisht anëtar i ri i VV’së, Agim Bahtiri, i ftuar sonte në emisionin Pressing të T7 ka treguar rezultatin e zgjedhjeve sipas tij dhe ka bërë një thirrje për revolucion. Gjithashtu Bahtiri ka thënë se Vjosa Osmani nuk i merr vendimet në LDK. “Unë mendoj se...
Lajme

Zyrtari i LDK’së e quan ‘bulldozher’ Agim Veliun

Ish-këshilltari i Isa Mustafës, Bajram Gecaj, para pak minutash ka publikuar një fotografi të përbashkët me nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliu, të cilin e quan me nofkën “Bulldozher”. “Unë me bullodzherin”, ka shkruar Gecaj në përshkrimin e fotografisë. Nuk dihet se si mund t’i ketë lindur kjo ide Gecajt për...
Lajme

Familja e atdhetarit Mehë Uka i bashkohet PDK’së

Familja e atdhetarit të njohur Mehë Uka, i është bashkuar kandidatit të PDK-së për kryeministër të ardhshëm, Kadri Veselit në PDK. Bashkë me familjen Uka, në PDK kanë aderuar edhe shumë qytetarë nga rajoni i Shalës. Veseli e ka vlerësuar lartë angazhimin e familjes Uka për lirinë e vendit, ndërsa...
Lajme

Shpend Ahmeti: Gabim i madh nënçmimi që po i bëjmë PDK’së

I futar në emisionin në emisionin Pressing të televizionit T7, Shpend Ahmeti foli për fushatën zgjedhore dhe për zgjedhjet e Tetorit. Duke folur për PDK-në, ai tha se jemi duke e nënçmuar shumë duke i vendosur në vendin e katërt, gjë që mund të mos ndodhë, raporton Korrespodenti. Ndryshe Ahmeti,...
Lajme

Kurti thotë se do ta shkarkojë Thaçin: Kollaj është kjo punë!

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, po thotë se me ardhjen në pushtet do ta shkarkojë presidentin Hashim Thaçi. Ai po thotë se është e lehtë shkarkimi i Thaçit, përkundër se nuk jep ndonjë arsyeje të qartë se di do ta bëjë këtë. “Ai është një individ dhe ai më...
Lajme

Kurti: Në Kosovë janë vetëm dy parti.. VV’ja dhe PDK’ja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti në intervistën të cilën po e jep në emisionin ‘Rubikon’, ka deklaruar që në Kosovë janë vetëm dy parti. ‘Në Kosovë janë vetëm dy parti, eshtë Lëvizja Vetëvendosje dhe është Partia Demokratike e Kosovës, të tjerat janë në mes hyn dhe dalin, këto dy...
Lajme

Për komandant Remin, Kadri Veseli është kryeministër

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa-Remi, është kandiduar për deputet nga radhët e PDK-së. Ai bashkë me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin kanë vizituar qendrën tregtare “Albi Mall”, në Prishtinë. Por, në postimin e tij në Facebook, Remi, Kadri Veselit i është referuar me termin “kryeministër”. Ky është...
1 2 3 7
Page 1 of 7