archive2 Shtator, 2019 - 13:54

Lajme

Reagon Komuna e Obiliqit për situatën e krijuar nga KEK

Një faqe në Facebook, e njohur si “Vrojtuesit e Lagjes” e kanë publikuar një fotografi, ku shihet ndotja e madhe që i bëhet Prishtinës nga ana e KEK-ut. Pas kësaj gjendje, ka reaguar Komuna e Obiliqit, e cila përmes një komunikate për shtyp ka thënë se kjo ka ndodhur për...
Lajme

Koalicionet e panatyrshme për mbijetesë dhe pushtet politik

Partitë politike në Kosovë tashmë ka kohë që kanë nisur diskutimet dhe shqyrtimin e mundësive për koalicione të mundshme për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, data e mbajtjes së të cilave ende nuk është caktuar nga presidenti i vendit, pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës, më 22 gusht. Para...
Op/Ed

Letër, në ditën e parë të shkollës!

Shkruan: PhD cand Elizabetë Qarri Të dashur nxënës, mësues e prindër! Sot, në ditën e parë të shkollës kur të gjithë njëlloj po ndjejmë emocionet e vitit të ri shkollor, jemi krenarë që me duar e mendjen tonë po shkruajmë një të ardhme të re, për një shpresë e rrugëtim...
ShowBiz

Pas suksesit të këngës “Në zemër, Artir Gjikokaj paralajmëron projektin e radhës

Këngëtari i njohur kosovar, Artir Gjikokaj, ka ka paralajmëruar projektin e radhës, pas suksesit rekord të këngës “Në zemër”, raporton Korrespodenti. "Se shpejti projekti me i ri nga kengetari Artir Gjikokaj, Produced by DuoBass Records", është paralajmëruar në faqen e DuoBass Records në facebook. Kujtojmë se projekti i fundit nga...
1 2 3
Page 3 of 3