archive2 Shtator, 2019 - 20:10

Lajme

Qyteti shqiptar goditet nga breshëri dhe reshjet e shiut

Ditën e sotme qyteti i Elbasanit është goditur nga një stuhi ere e reshje intensive shiu në të gjithë zonën. Si pasojë e reshjeve në qytet janë përmbytur disa rrugë dhe disa bodrume. Në terren kanë dalë forcat zjarrfikëse të cilat po bëjnë të mundur largimin e ujit nga rrugët...
Lajme

PDK dhe LB nënshkruajnë marrëveshje koalicioni

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja për Bashkim kanë nënshkruar sot Marrëveshje Koalicioni për zgjedhjet nacionale që do të mbahen me 6 tetor të këtij viti. Sipas kësaj marrëveshje, kandidatët për deputetë nga Lëvizja për Bashkim do të jenë pjesë e përbashkët e një liste me kandidatët për deputetë të...
Lajme

Frashër Krasniqi i PSD’së i bindur se do të bëhet deputet

Kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti, ditë më parë në një paraqitje televizive ndërsa tregoi nëse 12 ish-deputetët e tij do garojnë sërish për këtë post, nuk përmendi vetëm emrin e Fisnik Ismailit dhe Frashër Krasniqit. Kjo la të kuptohet se këta dy të fundit nuk do të jenë në listën...
Lajme

I morën falas, por disa mitrovicas hudhin librat në bërllog

Dje, pikërisht një ditë para se të niste viti shkollor, dikush ka zgjedhur t’i përbuzë librat. Në një video të siguruar nga Reporteri.net, shihet kontejneri i mbushur me to. Ato ishin hedhur tek kontejnerët në afëri të Shtëpisë së Shëndetit. Ato libra duken se janë të klasës 7 dhe 5,...
Fun

Gruaja po mbledhte vezët e pulës, sulmohet për vdekje nga gjeli

Një grua e moshuar në Australinë e Jugut ka vdekur pasi është sulmuar nga gjeli. 76-vjeçarja ishte duke mbledhur vezë në pronën e saj kur ndodhi sulmi. Sqepi i gjelit shpoi venat e së moshuarës, gjë që shkaktoi hemoragji të madhe. Eksperti mjeko-ligjor i Universitetit Adelaide profesor, Roger Byard, ekzaminoi...
1 2 3
Page 2 of 3