archive1 Shtator, 2019 - 23:47

Lajme

Kurti: Na kanë vonuar, por po iu vjen fundi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka qëndruar sot në Vllahi të Mitrovicës, në një piknik të organizuar nga anëtarët dhe simpatizantët e kësaj partie, me ç’rast para të pranishmëve u shpreh i bindur se Vetëvendosje do ta dëshmojë zotimin para popullit se asnjëherë nuk do të jetë sikur pushtetet...
Lajme

Tahiri paralajmëron fitoren e PDK’së

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri është i bindur në fitoren e Partisë Demokratike të Kosovës. Në një postim në rrjetin social Facebook, ministri i Drejtësisë ka shkruar se nga fitorja e madhe e PDK-së na ndajnë vetëm 5 javë. Tahiri ka përmendur arritjet që ka bërë në drejtimin e Ministrisë...
Sporti

Ismet Munishi e Alban Dragusha vijnë të hënën në ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi dhe ndihmës-trajneri i Dritës, Alban Dragusha, shkruan zeri.info. Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të nxehtë, ku temë kryesore do të jetë Superliga e Kosovës dhe...