archiveShtator 2019

Lajme

Vetëvendosje në Deçan: Le t’i shqyejnë posterat, forca e Lëvizjes është te zemrat e qytetarëve

Në pallatin e kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan, kandidatët për deputetë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Zekë Sinanaj dhe Mirlinda Tishukaj Sadiku nga Deçani, Xhelal Sveçla, Glauk Konjufca dhe nënkryetarja e Lëvizjes, Fatmire Mulhaxha Kollçaku folën para qindra deçanasve për programin e qeverisë Kurti. Kandidati për deputet, Glauk Konjufca tha...
Lajme

Haradinaj thotë se ndryshimi i Kurtit është i rrezikshëm

Ramush Haradinaj, kandidat i koalicionit AAK-PSD, ka thënë se ish-partneri i tij në qeverisje Kadri Veseli i PDK-së po gënjen me fjalët se do të luftojë korrupsionin nëse bëhet kryeministër. Sipas tij, Veseli me largimin nga lista të atyre që kanë aktakuza ka bërë eksperiment me njerëz pa nevojë. Ai...
ShowBiz

Gruaja e Kadri Veselit rrëmben vëmendjen me dukjen e saj

Violeta duket si të ishte në të 20-tat. Njëra ndër gratë e politikanëve e cila merr vëmendje me paraqitjet e saj, është e Kadri Veselit, Violeta. Ajo i kushton rënëdsi mjaft të madhe çdo detaji kur paraqitet në publik. Bukuria e saj dhe kujdesi ndaj vetës vërehet edhe në një...
Lajme

Gani Dreshaj: Pas 6 tetorit, pres t’i kemi 44 deputetë

Gani Dreshaj, kandidat për deputet nga AAK-PSD, u shpreh i bindur në fitoren e këtij koalicioni në zgjedhjet e 6 tetorit. Ai në Magazina Zgjedhore foli për pritshmërie e tij nga këto zgjedhje. “Unë pres vota nga tërë Kosova, besoj që ky koalicioni nuk do të dalë me më pak...
ShowBiz

Adelina Ismaili këndon këngën “Ushtrinë time do ta bëjë me Ibrahim Rugovën” edhe në Lipjan

Këngëtarja Adelina Ismaili tashmë është bërë pjesë e fushatës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ajo sot është ftuar në skenë nga kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, Vjosa Osmani. Këngëtarja që njihet për mbështetjen e gjithhershme për LDK’në sot ka performuar në Lipjan ku është mbajtur një tubim elektoral....
Lajme

“Duam shtet të shanseve të barabarta”

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike, Frashër Demaj ka kërkuar që shteti i Kosovës të krijojë kushte dhe shanse të barabarta për qytetarët e vet, raporton Korrespodenti. Ai ka thënë se përmes krijimit të shanseve të barabarta, të rinjtë dhe të rejat e Kosovës...
Lajme

Haradinaj nga Llapi, thumbon Kadri Veselin e LDK’në

I nominuari për Kryeministër nga Koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka folur sot nga Llapi, ku kjo parti ka mbajtur tubimin elektoral. Haradinaj nga atje ka thumbuar të nominuarin e PDK-së për Kryeminstër, Kadri Veselin, i cili po premton Ligj për Legalizim. Haradinaj ka thënë se Veseli nuk po di se...
Op/Ed

Kënd duhet votuar?

Shkruan: Rexhë Gegaj 1) Të dëshmuarit kombëtarisht dhe në shtet-ndërtim? 2) Ish nomenklaturën e sistemit Jugosllav dhe mohuesit e luftës? 3) Mohuesit e shtetit të Kosovës? 1) Kategoria e parë janë ata njerëz që asnjëherë nuk e ndalën veprimtarinë e tyre që nga LDB për arritjen e LIRISË. U maltretuan,...
1 2 3 121
Page 1 of 121