archiveGusht 2019

Lajme

Dita kur Hakimi do të jetë i ligjshëm

Kolegji AAB dhe Findbug po sjellin edicionin e pestë të konferencës HAKO për të MËSUAR, FITUAR dhe NDIHMUAR" Ne si shoqëri jemi shumë të varur në teknologji. Nga detyrat më të thjeshta deri tek ato më të rëndësishmet, ne ia lëmë kompjuterëve. Është një komoditet që nuk mund ta bëjmë...
Lajme

Serwer: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi do të ishte dhuratë për Putinin

Njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, po mundohet t’i bindë Shtetet e Bashkuara të Amerikës se është për zgjidhjen e problemit në Ballkan. Sipas tij, Vuçiq qëndron i ulur në dy, madje edhe në tri karrige, nëse këtu llogaritet edhe Pekini,...
Lajme

Bajrush Morina: Vjosa Osmani, kryeministre me dy mandate

Analisti Bajrush Morina ka thënë se Vjosa Osmani duhet të jetë kryeministre në dy mandate. “Duke dashtë me qenë pjesë e debateve politike, unë si gazetar i pavarur, por me qëndrim e mendim të shfaqur hapur pro LDK-së, mendoj se Vjosa Osmani është kandidatja më e përgatitur për ta qeverisur...
Lajme

Viti i ri shkollor, mobilizohet edhe Policia e Kosovës

Në prag të vitit të ri shkollor ata që po bëhen gati janë edhe institucionet e sigurisë, saktësisht Policia e Kosovës e cila gjithmonë prezanton një plan të veçantë që ka të bëjë me sigurinë e nxënësve. Me këtë rast, Policia e Kosovës ka paralajmëruar një konferencë të përbashkët e...
Lajme

A do të fillojë me kohë viti i ri shkollor?

Autoritetet kompetente të arsimit në Kosovë, kanë thënë se janë krijuar kushtet që më 2 shtator të fillojë viti i ri shkollor 2019/2020. Viti i fundit shkollor, ishte karakterizuar me grevën më të gjatë të mbajtur në arsim, që solli si pasojë humbjen e 15 ditëve të rregullta të mësimit...
Shëndeti

Terapia e rërës kundër reumatizmës

Vuani nga reumatizma? Terapia e rërës, e jashtëzakonshme! Që në lashtësi, njerëzit kanë trajtuar reumatizmën duke u zhytur e mbuluar gjithë trupin me rërë të nxehtë. Në Greqinë dhe Romën e lashtë, njerëzit thonin se rëra kishte aftësi kuruese kundër reumatizmës dhe artritit. Këto sëmundje janë autoimunitare që do të...
Lajme

Sondazhi i fundit: 77 % e duan Kadri Veselin për kryeministër

Në sondazhin e sontëm të televizionit 'T7', preferencat e votuesve për kryeministrin e ardhshëm të Kosovës kanë kanë dalur befasuese. Në pyetjen: A do ta votoni Kadri Veselin për kryeministër?, 77% e votuesve janë përgjiur me 'Po'. Kujtojmë se edhe në sondazhe të organizuara nga media të tjera në vend,...
Lajme

Erëza Vela ka disa fjalë për frizerët që po hyjnë në politikë

Ish-gazetarja e njohur Erëza Vela, përmes një postimi në faqën e saj ën facebook, ka krituluar akademikët dhe njerëzit e tjerë profesionistë që po rrinë vetëm në pozitën e kritikuesit, duke thënë se në anën tjetër janë të shumtë frizerat, kasapët, berberat, këngëtarët, aktorët... që po hyjnë në politikë, ku...
Lajme

Ramë Buja rikthehet në PDK

Zëvendëskryeministri, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në një takim të degës së kësaj partie në Lipjan, është parë në shoqërimin e Ramë Bujës. Sipas një postimi që vet Hoxhaj e ka bërë në rrjetin social 'Facebook', Hoxhaj ka shkruar se gjatë vizitës në degën e PDK-së në Lipjan,...
ShowBiz

Stilistët Kaci e Armendi përplasen për liderët e tyre

Stilistët Kaci Lleshi dhe Armend Gashi, janë përplasur teksa ngritnin liderët e partive të cilave i janë bashkuar para disa ditësh. Gashi, i cili iu bashkua Vetëvendosjes, me ton të lartë e pyeti Kacin se ‘çka ka bërë Ramush Haradinaj për industrinë tënde'. “A ka investu Ramushi në industrinë tënde....
ShowBiz

Kasandra, kështu dukej para 10 vitesh dhe kështu duket sot

Coraima Torres, apo siç njihet në vendin tonë me emrin e serialit “Kasandra”, sot ka bërë lëvizjen më interesante në internet. Edhe pse kanë kaluar shumë vite që nga përfundimi i serialit në fjalë, Kasandra duket se nuk ka ndryshuar fare në pamjen e saj. Ajo sot iu ka bashkëngjitur...
1 2 3 4 5 68
Page 3 of 68