archiveGusht 2019

Sporti

Driton Kuka: Tri medalje në Botëror, po më duket si ëndërr

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur pas fitimit të medaljes së bronztë nga Loriana Kuka, transmeton zeri.info Kuka u bë xhudistja e tretë kosovare që e fiton medaljen e bronztë në këtë garë, derisa më herët kishin triumfuar Distria Krasniqi dhe Majlinda...
Lajme

Ky është afati deri kur partitë duhet të certifikohen

Zëdhënësi i KQZ ka njoftuar mediat se është mbyllur afati për partitë politike të aplikojnë në KQZ. Ai në një konferencë për media tha se afati për çertifikim të partive afati i fundit është 6 shtatori. “Deri më tani janë regjistruar këto koalicione: VAKAT, AAK-PSD, NISMA-AKR-PD, SLOBODA. Ju njoftoj se...
Sporti

Super Kosova mboshtë Turqinë

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave i ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme kualifikueset për Kampionatin Evropian 2021, duke mposhtur Turqinë, me rezultat 2-0, raporton RTKLive. Vashat e Kosovës dhe ato të Turqisë, u përballen sonte në tempullin “Fadil Vokrri” në sfidën e parë të kualifikueseve...
Lajme

“Jemi të hapur për koalicion, por Kadri Veseli kryeministër”

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti është shprehur i bindur se PDK do të dal fituese në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetor. Kjo legjislaturë më shumë do të mbahet mend për shkelje të Kushtetutës dhe të rregullave në Kuvend nga Lidhja Demokratike dhe Vetëvendosja. Nuk kemi arritur...
1 2 3 4 68
Page 2 of 68