archive29 Gusht, 2019 - 23:17

Lajme

Sondazhi i fundit: 77 % e duan Kadri Veselin për kryeministër

Në sondazhin e sontëm të televizionit 'T7', preferencat e votuesve për kryeministrin e ardhshëm të Kosovës kanë kanë dalur befasuese. Në pyetjen: A do ta votoni Kadri Veselin për kryeministër?, 77% e votuesve janë përgjiur me 'Po'. Kujtojmë se edhe në sondazhe të organizuara nga media të tjera në vend,...
Lajme

Erëza Vela ka disa fjalë për frizerët që po hyjnë në politikë

Ish-gazetarja e njohur Erëza Vela, përmes një postimi në faqën e saj ën facebook, ka krituluar akademikët dhe njerëzit e tjerë profesionistë që po rrinë vetëm në pozitën e kritikuesit, duke thënë se në anën tjetër janë të shumtë frizerat, kasapët, berberat, këngëtarët, aktorët... që po hyjnë në politikë, ku...
Lajme

Ramë Buja rikthehet në PDK

Zëvendëskryeministri, njëherësh edhe nënkryetar i PDK-së, Enver Hoxhaj, në një takim të degës së kësaj partie në Lipjan, është parë në shoqërimin e Ramë Bujës. Sipas një postimi që vet Hoxhaj e ka bërë në rrjetin social 'Facebook', Hoxhaj ka shkruar se gjatë vizitës në degën e PDK-së në Lipjan,...
ShowBiz

Stilistët Kaci e Armendi përplasen për liderët e tyre

Stilistët Kaci Lleshi dhe Armend Gashi, janë përplasur teksa ngritnin liderët e partive të cilave i janë bashkuar para disa ditësh. Gashi, i cili iu bashkua Vetëvendosjes, me ton të lartë e pyeti Kacin se ‘çka ka bërë Ramush Haradinaj për industrinë tënde'. “A ka investu Ramushi në industrinë tënde....
ShowBiz

Kasandra, kështu dukej para 10 vitesh dhe kështu duket sot

Coraima Torres, apo siç njihet në vendin tonë me emrin e serialit “Kasandra”, sot ka bërë lëvizjen më interesante në internet. Edhe pse kanë kaluar shumë vite që nga përfundimi i serialit në fjalë, Kasandra duket se nuk ka ndryshuar fare në pamjen e saj. Ajo sot iu ka bashkëngjitur...
Lajme

Lot gëzimi: Nënë e bir bashkohen pas 57 vjetësh

Nënën e kërkoi për 57 vjet por e gjeti vetëm falë vëllait që i lindi më vonë me babanë tjetër. Kështu, këto ditë mori fund vuajtja e Ruzhdi Ismajlit dhe Hajrie Bajramit, të ndarë gati gjashtë dekada më parë. Ky ribashkim me histori filmash, i ka ndezur të gjitha emocionet...
Lajme

Vazhdon ndërtimi dhe përurimi i projekteve të mëdha në Komunën e Fushë-Kosovës

Pas realizimit të projektit për furnizim me ujë 24 orë, planit për mobilitetin (për trafik), hartave zonale, projekteve për zhvillimin e bujqësisë, ndërtimit të Qendrës së Mjekësisë Familjare në qytet, projektit të shumë sallave të sportit – mbi 7, qindra kilometrave asfalt, ndërtimit të qendrës më të madhe rekreative sportive...
Lajme

Bill Clinton i shkruan letër Kadri Veselit, ja çka i thotë

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton i ka dërguar letër Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli përmes së cilës e falënderon për pritjen e organizuar për të në Kosovë në qershor të këtij në 20 vjetorin e çlirimit. “Dua të ju falënderoj për pritjen e ngrohtë në Prishtinë...
Lajme

Në Kolegjin AAB përfundoi Kampi Veror Ndërkombëtar “WiSci Kosovo”

Në Kolegjin AAB ka përfunduar Kampi Veror Ndërkombëtar “WiSci Kosovo”, në të cilin morën pjesë 100 vajza nga Amerika e Ballkani, ku për dhjetë ditë mësuan për shkencë, teknologji, art, dizajn dhe lidership nga specialistë të kësaj fushe. Njëqind vajza nga Kosova, Amerika, Maqedonia Veriore, Mali i Zi, Serbia, dhe...
Lajme

Komuna e Fushë Kosovës investon 300 mijë euro në shëndetësi, filloi ndërtimi i objektit për një tjetër ‘QKMF’

Sot filloi ndërtimi i objektit të QKMF-së në lagjen Dardania në qytetin e Fushë-Kosovës. Objekti do të ofroj shërbime për disa mijëra qytetarë dhe do të plotësojë kërkesat dhe nevojat shëndetësore për një shëndet më të mirë për qytetarët e Komunës së Fushë-Kosovës. Realizimi i këtij projekti do të kushtojë...
Lajme

Liburn Aliu: Me LDK-në do të bisedojmë deri në 5 n`12

Liburn Aliu nga lëvizja Vetëvendosje në një prononcim për media ka thënë se është optimist për arritjen e marrëveshjes për koalicion me LDK-në, njofton Gazeta Blic. Ai ka deklaruar se përderisa nuk ulemi e t’i qesim të gjitha gjërat në tavolinë e t’i heqim kushtëzimet nuk mund të arrijmë diçka....
Lajme

Daka: KQZ-ja nuk merr asnjë veprim pa ndarjen e buxhetit

Hezitimi i Ministrisë së Financave që t’i alokojë mjetet e nevojshme KQZ-së, ndërlidhet me kërkesën që kryeministri në largim, Ramush Haradinaj i ka drejtuar Gjykatës Kushtetuese me të cilën ka kërkuar interpretimin e funksioneve të qeverisë pas dorëheqjes së tij. Përderisa nuk ka ende një aktgjykim apo vendim të Gjykatës...
1 2
Page 1 of 2