archive28 Gusht, 2019 - 23:51

Lajme

Veseli kujton Ali Podrimën me vargjet: Unë biri yt Kosovë

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka kujtuar sot në ditëlindjen e tij të 77-të poetin e madh shqiptar, Ali Podrimja. Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të vendit, ka shkruar në faqen e tij në Facebook se vargjet e Ali Podrimës ishin zëdhënëse të halleve, dhimbjeve dhe revoltës që...
Lajme

Ahmeti: Sa e njoh Albinin, ai nuk heq dorë nga kryeministri

Lideri i PSD-së, Shpend Ahmetika deklaruar se në bazë të përvojës së tij në të kaluarën, lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti nuk heq dorë nga pozita e kryeministrit. Ahmeti ka pohuar se po të mos ishte ky kusht i Vetëvendosjes, kjo parti do të ishte në qeveri në vitin 2017...
ShowBiz

Arta Nitaj aderon në PDK

Aktorja dhe moderatorja kosovare, Arta Nitaj është bërë pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Këtë e ka konfirmuar vetë Nitaj përmes një postimi në rrjete sociale. “Nga sot fillova rrugëtimin tim të ri në fushën e politikës, në Dekaden e Re të Partisë Demokratike të Kosovës”, ka shkruar ajo. Nitaj...
Sporti

ZYRTARE: Milot Rashica mungon përballë Çekisë dhe Anglisë

Ndihmës-selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti ka konfimuar zyrtarisht se Milot Rashica do të mungojë në ndeshjet e shtatorit për Kosovën. Në IMAZH të RTK-së ai ka thënë se deri dje kanë pasur shpresë se Rashica do të mund të vinte për të luajtur, por mbrëmë zyrtarisht janë njoftuar nga stafi...
Lajme

Daka: Nuk ka zgjedhje veresi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nuk ka filluar ende asnjë procedure për përgatitjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të cilat do të mbahen më 6 tetor të këtij viti. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka është shprehur e shqetësuar për mos ndarjen e mjeteve financiare na ana e Qeverisë së Kosovës, për organizimin...
Lajme

Facebook më nuk është ‘falas’, do të bëhet me pagesë

Facebook mund të thyejë premtimin se platforma do të jetë gjithmonë falas. Kohët e fundit, gjiganti social ka ndryshuar sloganin në faqen kryesore. Nga një raport i Businnes Insider, thuhet se nga “Është falas dhe gjithmonë do të jetë”, e ka kthyer në “Është e shpejtë dhe çdo njeri mund...
1 2
Page 1 of 2