archive27 Gusht, 2019 - 23:30

ShowBiz

Fejohet më e vogla e Motrave Mustafa

Motra e vogël e Motrave Mustafa, i ka dhënë fund beqarisë. Lule Mustafa, që merret po ashtu me muzikë sikurse motrat e veta, po fejohet sot, shkruan Reporteri.net. Për atmosferën në ahengun e saj, nuk po këndojnë motrat e saj. Të pranishmit po argëtohen nga Ymer Bajrami edhe Ramadan Krasniqi-Dani./Reporteri.net/...
Lajme

Koalicionit Nisma-AKR i bashkohet edhe një parti tjetër

Koalicionit Nisma-AKR i cili u lidh ditë më parë sot i është bashkuar edhe një subjekt tjetër politik. Partia e Behgjet Pacollit dhe ajo e Fatmir Limajt kanë arritur sot marrëveshje për koalicion me Partinë e Drejtësisë, e cila drejtohet nga Ferid Agani. Lajmin për këtë e ka bërë të...
ShowBiz

Bebe Rexha fiton për herë të parë në MTV VMA

Bebe Rexha ka pasur një natë të bukur mbrëmë në MTV Video Music Awards. Këngëtarja me prejardhje shqiptare ka fituar për herë të parë çmimin për një VMA, çmime këto që ndahen nga televizioni muzikor MTV për videoklipet më të mira të vitit. Ajo është shpërblyer për videoklipin e këngës...
Lajmeprécis

Poeti Lulzim Tafa nderohet me titullin Doctor Honoris Causa

Në kuadër të Akademisë Verore të organizuar nga Universiteti Amerikan në Kishinao, Ministrisë së Arsimit dhe Konferencës së Rektorëve, në Universitetin Constantin Stere në këtë qytet është zhvilluar ceremonia e dhënies së titullit Doctor Honoris Causa për poetin nga Kosova, Lulzim Tafa. Në ceremoninë e organizuar për këtë rast përveç...
Lajme

Ish-deputetja e LDK-së: Meritat për zgjedhjet e brendshme i shkojnë Lutfi Hazirit

Ish-deputetja, Valentina Bunjaku-Rexhepi, ka thënë se meritë për zgjedhjet e brendshme në kohë të vështira i mbetet të gjithë anëtarëve e delegatëve të LDK-së. Mirpo, sipas saj, rol vendimtar për këto zgjedhje i shkojnë pjekurisë së Lutfi Hazirit. Bunjaku-Rexhepi, përmes një postimi në ‘Facebook’ ka shkruar se Lutifi Haziri me...
Interesante

Indonezia ndryshon kryeqytetin

Presidenti i Indonezisë, Joko Widodo njoftoi sot se kryeqyteti i vendit do të zhvendoset në provincën e Kalimantanit Lindor në ishullin Borneo. Më herët, zyrtarët qeveritarë kanë vizituar dhe zhvilluar ekzaminim të plotë për qendrën e re. “Kryeqyteti i ri ka rreziqe të kufizuara nga tërmetet, vullkanet, cunami, përmbytjet, erozionet...
1 2
Page 1 of 2