archive26 Gusht, 2019 - 23:55

Lajme

“PDK’ja ka strukturë të madhe, do të befasojë në zgjedhje”

Analisti politik, Astrit Gashi ka theksuar se Fatmir Limaj si kandidat për kryeministër, e ka më të lehtë t’u premtoj qytetarëve gjatë zgjedhjeve.Sipas tij, Nisma edhe nëse do të shkonte e vetme do ta kalonte pragub. “Nisma nuk do ta kishe problem pragun. Limaj vetëm vetë do t’i marrë diku...
Lajme

Sinani: Koalicioni AAK-PSD është koalicioni fitues

Profesori universitar Resul Sinani, tashmë i aderuar në AAK, përmes një statusi në profilin e tij ën facebook ka shkruar se koalicioni AAK-PSD është koalicioni fitues, raporton Korrespodenti. "Perballë veprimeve politike të shtyra nga frika dhe inati, çka në ditët në vijim, nuk është çudi që do të ketë edhe...
Lajme

A do të heq dorë Albin Kurti nga posti i kryeministrit?

Menjëherë pas takimit të kryesisë së LDK-së e cila zgjati rreth tri orë ku u vendos që Vjosa Osmani të jetë kandidate për kryeminsitre nga kjo parti, kreu i LDK-së Isa Mustafa i shoqëruar edhe nga Vjosa Osmani e Lutfi Haziri janë larguar nga selia e partisë. Nga zyret ku...
ShowBiz

Reagim interesant i Adelina Ismalit për Vjosa Osmanin

Kjo ka bërë që të reagojë edhe këngëtarja jonë e famshme, Adelina Ismaili, e cila e ka përgëzuar politikanen mitrovicase. Në fakt, ajo edhe më parë botërisht e ka mbështet 37-vjeçaren në kohë kur u përfol emri i saj si kandidate e LDK-së. “Kjo është LDK-ja jonë! Urime!!! V për...
Lajme

E konfirmuar: Zgjedhjet në Kosovë me 6 tetor

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen me 6 tetor, kanë konfirmuar burimet pranë zyrës së presidentit. Brenda ditës pritet edhe njoftimi zyrtar, ka thënë burimi për koha.net. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka njoftuar se ka dekretuar shpërndarjen e Legjislaturës sё VI-tё tё Kuvendit tё Kosovës. “Ky ёshtё...
Lajme

Presidenti Thaçi dekreton shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekretuar shpërndarjen e Legjislaturës sё VI-tё tё Kuvendit tё Republikës sё Kosovës. Lexoni më poshtë postimin e tij: Sot e dekretova shpërndarjen e Legjislaturës sё VI-tё tё Kuvendit tё Republikës sё Kosovës. Pas konsultimeve me partitë politike, nё përputhje me kompetencat e mia kushtetuese,...
Lajme

Në tregun e punës, më se 60% e punëtorëve, punojnë pa kontrata

Përfaqësues të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, thonë se në tregun e punës, më se 60 për qind e punëtorëve, punojnë pa kontrata pune. Këtë e thonë edhe vetë punëtorët, që punojnë në biznese kryesisht të vogla. E Inspektorati i Punës vetëm në gjashtë mujorin e parë të...
Lajme

Mustafa: Disa po i shpenzojnë paratë e vjedhura për ta përçarë LDK-në

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar lidhur me mospërfshirjen e Arben Gashit, Xhafer Tahirit dhe Driton Selmanajt në Kryesinë e LDK’së. Ka thënë se LDK-ja nuk përçahet vetëm pse disa deputetë nuk janë propozuar në kryesi, derisa ka deklaruar se disa po shpenzojnë paratë e vjedhura...
1 2
Page 1 of 2