archive25 Gusht, 2019 - 23:32

ShowBiz

Pas ndarjes së Roberit me Norën, vjen reagimi i Valdrin Sahitit

Pas dhënies fund të martesës së Rebert Berishës me këngëtaren, Nora Istrefi ka ardhur edhe reagimi i stilistit, Valdrin Sahiti, shkruan Gazeta Blic. Sahiti, me të parë lajmin e ndarjes së qiftit, ka komentuar në profilin zyrtar të Berishës, duke e cilësuar këtë si shembull për çdo qift të cilët...
ShowBiz

Roberti dhe Nora, përfundimisht i japin fund martesës

Muzicienti i njohur kosovar, Robert Berisha ka konfirmuar se është ndarë nga këngëtarja gjithashtu e njohur, Nora Istrefi. Roberti këtë e ka bërë përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Instagram, ku numëron mbi 123 ndjekës. “Unë edhe Nora nuk jemi mo bashkë, por tanë jetën do jemi babi...
Interesante

Shteti evropian që zotëron mbi 221 mijë ishuj

Ndonëse nuk ka një numër të saktë të ishujve në të gjithë botën, shtetet bëjnë llogaritë se sa të tillë kanë brenda territorit të tyre. Numri i saktë i ishujve në botë është i vështirë të përcaktohet edhe për shkak të kritereve që duhet të vendosen se cili mund të...
Lajme

Juristi Getoar Mjeku i bashkohet VV’së

Jursiti dhe publicisti, Getoar Mjeku, është bër pjesë e Vetëvendosjës, transmeton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur kryetari i VV-së, Albin Kurti, me anë të një postimi në profilin tij zyrtar në Facebook. Kurti tha se Mjekun kanë fituar një profesionist të ri, një jurist të ditur dhe një...
ShowBiz

Zyrtari i AAK’së e “kallë” dasmën e ish-koleges

Dje prezantusja e njohur, Aida Gashi i dha fund beqaris, ajo u martua me ish zëdhënësin e Isa Mustafes në Komunen e Prishtinës, Asdren Osaj, raporton FrontOnline. Dasma ishte organizuar në njërin nga restorante e njohura në Istog, ku përveç familjarëve kishte edhe të ftuar të tjerë, kolegë e miq....