archive23 Gusht, 2019 - 10:50

Interesante

Doni të fitoni para? Ja si të bëhesh i pasur nga YouToube

Lee poston video që shihen nga miliona persona, ku i mëson atyre sesi të lyejnë thonjtë. Ajo ka krijuar edhe një studio ku regjistron videot. E pakënaqur nga puna si taksiste, 36 vjeçarja nga Britania vendosi që pasionin që kishte për thonjtë ta çonte më larg. Ajo filloi një kurs...
Interesante

I refuzoi sakëzin, burri divorcon gruan!

Një burrë u nda nga gruaja e tij duke përdorur një arsye të çuditshme, pasi ajo refuzoi të merrte një çamçakëz që ai i kishte ofruar. Ngjarja ndodhi në Lucknow në Indi, ku Simmi 30-vjeç dhe burri i saj Syed Rashid, ishin në një seancë dëgjimore në gjykatën civile në...
Lajme

Humb jetën një motoçiklist në Llapnasellë

Një person ka vdekur mbrëmë ë një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Ferizaj, saktësisht në fshatin Llapnasellë. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Flora Ahmeti, zëdhënëse në Policinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova. Ajo deklaroi se në aksident ka qenë e përfshirë një motoçikletë, ngasësi i së cilës ka...
Interesante

Majmunët pushtojnë fshatin, banorët mbrohen me armë

Një “milici majmësh” e armatosur është krijuar në një fshat japonez për të ndaluar primatët që të pushtojnë tokat bujqësore. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor të Kaidës, janë regjistruar dhe iu janë dhënë trajnime, për të ndaluar kafshët që të marrin misër, lakra dhe të mbjella të...
ShowBiz

Violetë Kukaj shkëlqen në pushimet e para si beqareshë

Violetë Kukaj tashmë është “zog i lirë”. Siç dihet, këngëtarja e muzikës floklorike, pak muaj më parë është ndarë nga bashkëshorti, shkruan “Kosovarja”. Violeta kishte bërë një pauzë të konsiderueshme në muzikë dhe me sa duket arsyeja ka qenë e lidhur ngushtë me zhvillmet e saj në jetën private. Pas...
Lajme

U kry, NISMA-AKR koalicion parazgjedhor

Nisma dhe Akr është koalicioni i dytë parazgjedhor. Pas marrëveshjes AAK-PSD, mbrëmë në orët e vona është arritur marrëveshja për koalicionin mas partisë së Fatmir Limës dhe Behxhet Pacollit. Indeksonline mëson se Nisma ka marrë këtë vendim me të vetmin qëllim, krijimin e një boshti të ri në zgjedhjet që...
Lajme

Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

Mbi 250 të burgosur janë në kërkim nga policia pasi arritën të largoheshin nga burgu. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Papua në Indonezi. Të burgosurit arritën të largoheshin, pasi protestuesit të cilët po protestonin për ndalimin e studentëve në qytetin Surabaya me akuzat që ata kishin mosrespektuar flamurin indonezian,...
Lajme

Ja kur do të bjerë shi në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite, në pjesën qendrore, veriperëndimore dhe jugore do të sjellin reshje afatshkurta dhe të izoluara shiu. Temperaturat mbesin të ngjashme në të dy vlerat ekstreme. Do të fryjë erë nga verilindja...
1 2 3 4
Page 3 of 4