archive23 Gusht, 2019 - 23:55

précis

Kush janë tre llojët e budallenjve sipas Fernando Savater

Filozofi Fernando Savater pyet se cili nga këto llojet e budallenjve është më i rrezikshëm, duke dhënë tre alternativa: 1- Budalla është ai që do gjithçka – gjënë e parë që i del përpara dhe të kundërtën e saj- të ikë dhe të rrijë, të vallëzojë dhe të qëndrojë ulur,...
Lajme

Edhe frizeri Kaci Lleshi aderon në AAK

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar sot aderimet e reja në partinë e tij, të cilët vijnë nga fushat e artit dhe sportit. Ai ka thënë sot në një tubim se përveç trajnerit të xhudos, Driton Kuka, pjesë e AAK-së janë bërë edhe këngëtarë, madje...
Lajme

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK’së për kryeministër

Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Drejtues të PDK-së, ka thënë se Kadri Veseli është personalitet i dëshmuar, njëri...
Lajme

Labinot Tahiri me disa këngëtarë tjerë aderojnë në AAK

Duket që Labinot Tahiri nuk do të jetë i vetmi këngëtar i kthyer në politik dhe tani e tutje do të jetë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Kjo pasi që, sonte duke filluar në orën 18:00, në AAK-në e Ramush Haradinajt, përveç Labinot Tahirit, pritet të aderojnë edhe...
Lajme

Dardan Gashi i Listës “Ibrahim Rugova” kalon në NISMA

Ministri në largim i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, ka konfirmuar se tashmë është bërë pjesë e partisë së Fatmir Limajt, NISMA Socialdemokrate. Në ditën kur NISMA ka nënshkruar marrëveshje për koalicion parazgjedhorë me ish-partinë e Gashit, AKR-në, ministri në largim ka thënë se aderimi i tij në partinë...
Lajme

Veseli: Duke luftuar korrupsionin rrisim buxhetin për filmin dhe artistët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri në detyrë të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, kanë vizituar sot Qendrën Kinematografike të Kosovës, një institucion ky i cili me përkrahjen e ministrit të Kulturës ka dyfishuar buxhetin dhe ka mbështetur projekte të reja. Kreu i...
Lajme

Beqiri: Grave duhet të mos u zihet fryma

Në konferencën me temën: “Barazia gjinore – betejë e pambaruar”, të organizuar nga Forumi i Gruas i LDK-së përkrahur nga Fondacioni Konrad Adenauer, kryetarja e Forumit të Gruas, Lirije Kajtazi, tha se LDK-ja gjithherë ka bërë politika të favorshme për secilën grua, edhe për ato në amvisëri. Kajtazi theksoi se...
1 2 3 4
Page 1 of 4