archive23 Gusht, 2019 - 23:55

précis

Kush janë tre llojët e budallenjve sipas Fernando Savater

Filozofi Fernando Savater pyet se cili nga këto llojet e budallenjve është më i rrezikshëm, duke dhënë tre alternativa: 1- Budalla është ai që do gjithçka – gjënë e parë që i del përpara dhe të kundërtën e saj- të ikë dhe të rrijë, të vallëzojë dhe të qëndrojë ulur,...
Lajme

Edhe frizeri Kaci Lleshi aderon në AAK

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka prezantuar sot aderimet e reja në partinë e tij, të cilët vijnë nga fushat e artit dhe sportit. Ai ka thënë sot në një tubim se përveç trajnerit të xhudos, Driton Kuka, pjesë e AAK-së janë bërë edhe këngëtarë, madje...
Lajme

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK’së për kryeministër

Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Drejtues të PDK-së, ka thënë se Kadri Veseli është personalitet i dëshmuar, njëri...
Lajme

Labinot Tahiri me disa këngëtarë tjerë aderojnë në AAK

Duket që Labinot Tahiri nuk do të jetë i vetmi këngëtar i kthyer në politik dhe tani e tutje do të jetë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Kjo pasi që, sonte duke filluar në orën 18:00, në AAK-në e Ramush Haradinajt, përveç Labinot Tahirit, pritet të aderojnë edhe...
Lajme

Dardan Gashi i Listës “Ibrahim Rugova” kalon në NISMA

Ministri në largim i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, ka konfirmuar se tashmë është bërë pjesë e partisë së Fatmir Limajt, NISMA Socialdemokrate. Në ditën kur NISMA ka nënshkruar marrëveshje për koalicion parazgjedhorë me ish-partinë e Gashit, AKR-në, ministri në largim ka thënë se aderimi i tij në partinë...
Lajme

Veseli: Duke luftuar korrupsionin rrisim buxhetin për filmin dhe artistët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri në detyrë të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, kanë vizituar sot Qendrën Kinematografike të Kosovës, një institucion ky i cili me përkrahjen e ministrit të Kulturës ka dyfishuar buxhetin dhe ka mbështetur projekte të reja. Kreu i...
Lajme

Beqiri: Grave duhet të mos u zihet fryma

Në konferencën me temën: “Barazia gjinore – betejë e pambaruar”, të organizuar nga Forumi i Gruas i LDK-së përkrahur nga Fondacioni Konrad Adenauer, kryetarja e Forumit të Gruas, Lirije Kajtazi, tha se LDK-ja gjithherë ka bërë politika të favorshme për secilën grua, edhe për ato në amvisëri. Kajtazi theksoi se...
Lajme

Momenti kur ndodhi aksidenti, në Prishtinë / PAMJET

Kanë dalë pamjet e para me video nga aksidenti i ndodhur në Prishtinë ku tre persona mbeten të lënduar. Kamioni i kompanisë “Pastrimi” nuk ka mundur të frenonte dhe për pasojë është përplasur me disa vetura. https://www.facebook.com/Inspirimicom/videos/461057138075404/...
Lajme

 Ky është shoferi i kamionit që u përfshi në aksident

Në rrugën ‘Agim Ramadani” në Prishtinë, si pasojë e mos punimit të frenave, një kamion i kompanisë Pastrimi doli nga korsia duke shkaktuar një aksident ku të përfshirë ishin 9 vetura si dhe të lënduar mbetën tre persona që momentalisht janë dërguar në QKUK, raporton Gazeta Express/ Rreth orës 13:00...
Lajme

Këngëtari i njohur shihet te aksidenti i tmerrshëm në Prishtinë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën “Agim Ramadani”, derisa, një kamion i mbeturinave ka dalë nga korseja pas prishjes së frenave duke goditur disa vetura, raporton Express. Deri më tani raportohet se ajo pjesë vazhdon të mbetet e bllokuar shkaku i tollovisë që është shkaktuar, gjithashtu, edhe se...
Lajme

Ahmeti: Fatmirësisht nuk ka të lënduar rëndë nga aksidenti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në rrjetin social Facebook ka raportuar për aksidentin në rrugën Agim Ramadani ku një kamion kishte probleme dhe nuk arriti të frenojë duke shkaktuar dëme te nëntë vetura, dhe duke lënduar dy persona. Ky është shkrimi i plotë i tij: Para pak çastesh...
1 2 3
Page 1 of 3