archive22 Gusht, 2019 - 09:03

Lajme

Sot nxehtë, në fundjavë priten reshje shiu

Mot i nxehtë edhe ditëve në vijim. Nga fundjava mundësi për reshje lokale shiu. Vala e të nxehtit nga Afrika veriore do të vazhdojë të kushtëzojë mot të nxehtë mbi rajonin tonë edhe gjatë ditëve në vijim, megjithëse gradualisht do të humbas intenzitetin që e kishte ditëve të fundit. Nga...
Lajme

Këshilltarja e Haradinajt ka një sfidë interesante për PDK’në

Meliza Haradinaj-Stubllka, këshilltarja e Kryeministrit në Largim, Ramush Haradinajt, ka ironizuar me PDK’në dhe kryetarin e saj, Kadri Veselin, duke thënë se PDK’ja mund të jetë më kreative në vitin 2019 sesa ishte ajo në vitin 2013. Haradinaj-Stublla ka shpërndarë në profilin e saj në Facebook dy fotografi ku në...
Sporti

Boksieri kosovar kundër argjentinasit më 14 shtator

Boksieri kosovar i peshës së mesme Faton Vukshinaj më 14 shtator do të ndeshet në Basel të Zvicrës me argjentinasin Mateo Veron në një duel në tetë raunde. Për Vukshinajn do të jetë një përballje mjaft e vështirë, duke marrë parasysh se kundërshtari është më lart në renditje se ai...
Resul Sinani
Lajme

Sinani “tregon” se cilës parti politike do t’i bashkohet

Profesori universitar Resul Sinani, përmes një statusi të gjatë në profilin e tij në facebook, ka ka treguar arsyet e largimit nga RTK, pastaj hyrjen në politkë ku iu pat bashkuar NISMA's, e më vonë largimine tij nga ky subjekt, raporton Korrespodenti. Ai ka paralajmëruar se do t'i bashkohet një...
1 2 3 4
Page 4 of 4