archive22 Gusht, 2019 - 11:36

Lajme

Haradinaj: Albin Kurti ishte më i mërzituri kur dhash dorëheqje

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova ka dëshmuar sot pjekuri të lartë politike kur deputetët votuan pro shpërndarjes së Legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës. Haradinaj ka potencuar se ky vendim është dëshmi e forcave politike demokratike dhe se ishte në dijeni që nga dita e...
ShowBiz

Qesharake: Enca: fytyra ime të vendoset tek flamuri kuq e zi

Një prej këngëtareve më të njohura dhe më të komentuara shqiptare është padyshim Enca Haxhia. Së fundmi, Enca ka vendosur që t’u përgjigjet pyetjeve që i kanë bërë disa fansa. Një prej tyre, e ka pyetur këngëtaren se cili është qëllimi që ajo ka për 10 vitet e ardhshme. “Sinqerisht,...
Lajme

Kurti: Fundi PAN-it, lajm i mirë për Kosovën

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur pas shpërndarjes së Kuvendit të Republikës së Kosovës, vendim ky që dërgon vendin në zgjedhje të parakohshme. Kurti ka thënë se sot është një ditë gëzimi për të gjithë qytetarët e Kosovës, pasi sipas tij u largua një qeveri që në koalicion...
Lajme

Veseli: Dhashtë Zoti të mos ketë kurrë këso Kuvendi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas votimit për marrëveshjen me IPA ka kërkuar që menjëherë të votohet për shpërndarjen e Kuvendit. Mirëpo, shefat e Grupeve Parlamentare kanë kërkuar fjalën, pas kësaj Veseli ka thumbuar deputetët e kësaj legjilature. “Dhashtë Zoti kurrë mos të ketë Kuvend më dembel sesa...
Lajme

Shpërndahet Kuvendi me 89 vota, tash zgjedhjet

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro shpërndarjes së Kuvendit, duke i hapur kështu rrugë zgjedhjeve të jashtëzakonshme, shkruan Gazeta Express Për shpërndarje kanë votuar 89 pro derisa 1 kundër dhe 2 absenim derisa 105 deputetë ishin të pranishëm në sallë. Kjo seancë e jashtëzakonshme u caktua ditë më...
Lajme

Beqiri: LDK-ja do t’i fitojë zgjedhjet

Sot kur po pritet të mbahet seanca për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, deputeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se në gjithë legjislaturat që ai i ka kaluar si deputet nuk ka pasur legjislaturë më të dobët si kjo e fundit “Sot është çdo gjë e qartë, ne kemi...
Lajme

Pas Nismës, Resul Sinani kalon në AAK

Ish-gazetari i Televizionit Publik të Kosovës, Resul Sinani iu është bashkuar partisë së Ramush Haradinaj. Këtë e ka bërë të ditur Kryetari i kësaj partie Ramush Haradinaj përmes një postimi në facebook, Sinani më parë ishte bërë pjesë e partisë Nisma Socialdemokrate por që pas disa muajsh kishte dhënë dorëheqje....
Lajme

Zeka thotë se do të votojë kundër shpërndarjes së Kuvendit

Deputeti i Kuvendi të Kosovës, Milaim Zeka në një prononcim për T7 para fillimit të seancës për shpërndaren e Kuvendit të Kosovës ka deklaruar se do të votojë kundër shpërndarjes së legjislaturës së gjashtë, shkruan Gazeta Express. Ai ka thënë se vota e tij do të jetë kundër. “Unë do...
Lajme

Sigurimi i Veselit e sulmon gazetarin

Sigurimi i kryeparlamentarit Kadri Veseli, e ka sulmuar fizikisht një gazetar të televizionit T7. Gazetari ishte futur në një lokal ku ishte duke qëndruar Veseli dhe në tentim për të shkuar për ta marrë një prononcim nga ai, gazetari është ndaluar nga sigurimi. Gazetari pasi ka dalur jashtë lokalit, ka...
Lajme

Lipjan: Dy të burgosur i vënë flakën dhomave në Qendrën Korrektuese

Policia ka bërë të ditur se mbrëmë në Qendrën Korrektuese në Lipjan, dy dhoma janë përfshirë nga zjarri. Sipas policisë përveç dëmeve të vogla materiale nuk ka pasur të lënduar. “Zyrtarët korrektues kanë njoftuar se dy dhoma të vetmisë të Qendrës Korrektuese janë përfshirë nga zjarri. Pas intervenimit të oficerëve...
Lajme

Sot shpërndahet Kuvendi

Sot mund të jetë seanca e fundit e Kuvendit të Kosovës për këtë legjislaturë pasi deputetët, në seancën që fillon prej orës 10:00, pritet të votojnë pro shpërndarjes së këtij institucioni. Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, për shpërndarjen e Kuvendit duhet të votojnë dy të tretat e të gjithë...
1 2 3 4
Page 3 of 4