archive22 Gusht, 2019 - 22:07

Lajme

Albin Kurti tregon pse po bën koalicion me LDK’në

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, përmes llogarisë së tij në Facebook, është lidhur drejtpërsëdrejti për të diskutuar me ndjekës të tij. Ai aty ka folur edhe për koalicionin me LDK-në. Ka thënë se me LDK-në ka pasur bashkëpunim të mirë që nga viti i kaluar. Po ashtu koalicion me...
Lajme

LDK nesër do të merr vendim nëse do të bëjë koalicion

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka konfirmuar se gjatë ditës së nesërme LDK do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, ku sipas tij aty do të vendoset nëse ky subjekt politik do të bëjë koalicion parazgjedhor. “Lidhja Demokratike e Kosovës nesër mban mbledhjen e Këshillit të...
Lajme

Dënohen me nga 1300 euro tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur me akuzën se kanë mundësuar dhe falsifikuar dokumente për të përfituar statusin e veteranit të UÇK-së. Të gjithë të akuzuarit janë dënuar me nga gjashtë muaj burgim, por...
ShowBiz

Avokatja shqiptare kalon çdo limit me këto foto

Avokatja shqiptare e ka marrë gjithë vëmendjen. Redona Koci është një avokate shqiptare e cila po merr vëmendjen me pozat e saj provokative. Koci e cila ka marrë epitetin si avokatja joshëse shqiptare, nuk heziton aspak t’i shfaqë asetet e saj të bollshme....
Lajme

PDK të lumtur pas shpërbërjes së Kuvendit, bëjnë selfie

Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës, përveç që votuan sot për shpërbërjen e Kuvendit. Ata shfrytëzuan këtë ditë edhe për të bërë selfie. Ndryshe, deputetët sot kanë votuar shpërndarjen e Kuvendit. Me 89 vota pro, 1 abstenim e 2 kundër u deputetët vendosën për vetëshpërndarje.Në sallë ishin 106 deputetë....
Lajme

Shyqyri Bytyqi po ndërron parti. Nisma mbetët pa një ministër

Ministri në largim i Arsimit, Shyqyri Bytyqi është pranë largimit nga NISMA. Burime të Gazetës Online “Reporteri.net”, të afërta me ministrin, kanë treguar se dorëheqja e tij nga NISMA do të bëhet publike gjatë ditëve në vijim. Sipas këtij burimi Bytyqi tashmë përfundimisht e ka ndarë mendjen për largim nga...
Lajme

Aksident zinxhiror në Lluzhan, përfshihet edhe policia

Tri vetura janë aksidentuar në magjistralen Prishtinë-Podujevë, raporton Indeksonline. Në aksidentin zinxhiror është përfshirë edhe një veturë e Policisë së Kosovës. Aksidenti ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Lluzhan të Podujevës. Nuk ka informacione për persona të lënduar, ndërsa dëmet materiale në automjete janë të konsiderueshme./Indeksonline/ https://youtu.be/CVCWdaUZrl0...
Lajme

Thaçi: Së shpejti do ta marr vendimin për shpalljen e zgjedhjeve

“Shpërndarja e sotme e Parlamentit të Republikës së Kosovës, përshpejton hapat e organizmit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës dhe në mungesë të gatishmërisë së partive politike parlamentare për të krijuar një qeveri të re”, deklaron Thaçi. Thaçi është shprehur se në bazë të kompetencave...
Lajme

Profesori Universitar në Paris: Qafën e thefshin!

Profesori i Shkencave Politike në Universitetin e Parisit, Nezir Kraki, përmes një postimi në Facebook ka komentuar shpërndarjen e Kuvendit. Sipas tij, prej 120 deputetëve, as 20 prej tyre s’kanë qenë të denjë për postet e tyre. “Aty kishte nga deputeti WANTED në listat e zeza amerikane deri te deputeti...
1 2 3
Page 1 of 3