archive21 Gusht, 2019 - 22:54

ShowBiz

Leonora Jakupi hyn në politikë?

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Leonora Jakupi në kohën kur Kosova është para zgjedhjeve parlamentare ka ngritur dyshimet se do të hyjë në politikë. Këtë këngëtarja e ka bërë përmes rrjetit social Instagram, ku numëron mbi 241 mijë ndjekës. “Unë në politikë?”, ka shkruar ajo në një postim në Instastory, transmeton...
Lajme

Drenicaku i “O sa mirë” aderon në AAK

Jeton Zogiani, aktori i njohur i serialit “O sa mirë”, tani e tutje do të jetë anëtar i partisë së Ramush Haradinajt. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë kryetari i partisë, i cili e ka vlerësuar lartë aktorin, shkruan Reporteri.net. “Prej sot AAK-së i është bashkuar njëri prej...
ShowBiz

Pas daljes nga ‘On Records’, Fero drejt ‘Babastars’?!

Ditën e sotme, reperi i njohur Fero bëri publik lajmin që nuk është më pjesë e ‘On Records’ duke hyrë në listën e gjatë të daljeve nga kjo kompani të emrave që morën famën pikërisht përmes këtij menaxhmenti. Gjithçka dukej të jetë bërë në mënyrë paqësore ndryshe prej kolegëve të...
Op/Ed

Shqiptaria po shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga: Kim Mehmeti Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet e tyre për ta dëmtuar shqiptarinë, janë duke i realizuar vetë elitat politike shqiptare. Madje ata edhe nuk kanë nevojë, të bëjnë harxhime si dikurë, duke investuar në projekte antishqiptare, por mjafton të...
Lajme

Ministria e Dhurata Hoxhës blen 58 mijë euro inventar për zyre

Ministria e Integrimit Evropian më 14 gusht ka nënshkruar një kontratë me një kompani nga Podujeva për furnizim me inventar në vlerë prej 58 mijë eurosh, për nevoja të ministrisë. Blerja e inventarit do të bëhet më këste. Kështu precizohet në kontratën e publikuar nga ministria e drejtuar nga Dhurata...
Lajme

Nexhmedin Spahiu projekton Qeverinë LDK-VV, me Kurtin kryeministër

Në kohën kur po diskutohen arritja e koalicioneve mes partive politike para zgjedhjeve të parakohshme, analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka projektuar një Qeveri e përbërë nga koalicioni mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, me Albin Kurtin kryeministër. Ai ka zgjedhur emrat të cilët do ta përbënin kabinetin qeverisës...
Lajme

Nait Hasani po intervistohet për t’u bërë ambasador

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Nait Hasani, është intervistuar si i propozuar për ambasador në Shqipëri në Komisionin për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike. Këtë e ka bërë të ditur deputeti i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, i cili është edhe anëtar i këtij komisioni....
ShowBiz

Graniti së shpejti baba, Leonita na tregon foton

Granit Xhaka shumë shpejt pritet të bëhet baba. Dashuria disa vjeçare me Leonitën pritet të sjellë frytin e parë në familje. Duket se gruaja e yllit të Arsenalit është një shtatzënë e lumtur, gjë të cilën e tregon në të gjitha fotografitë me fytyrën e saj të buzëqeshur. Graniti e...
Lajme

Halil Kastrati, ka sqaruar punën e aderimit

Humanisti i njohur, Halil Kastrati, ka sqaruar opinionin se a do të jetë pjesë e zgjedhjeve të jashtëzakonshme. “Të nderuar qytetarë, ditëve të fundit jam kontaktuar nga shumë gazetarë si dhe kam pranuar qindra mesazhe nga qytetarë me ç’rast jam pyetur nëse do t’i bashkohem ndonjë partie politike për të...
1 2 3
Page 1 of 3