archive20 Gusht, 2019 - 10:45

Lajme

Kososvë: 64 aksidente trafiku për 24 orë

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 64 aksidente trafiku, 18 prej tyre ishin me persona të lënduar kurse në 46 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale. Policia e Kosovës bën të ditur se ka shqiptuar edhe 1 mijë e 372 tiketa trafiku, për shoferët të...
Interesante

20 mënyra për të bërë para

Në jetë kërkohet gjithmonë që të jeni një “hap para”. Mund të jetë një ide gjeniale, një “goditje fati”, një aftësi për të bërë diçka më parë se të tjerët. Si? Në fakt, ekspertët ofrojnë 20 rrugë që mund të ndiqen për të krijuar kursime, një vlerë të shtuar ose...
Lajme

46-vjeçari i vë flakën shtëpisë dhe kyçet brenda

Një person i ka vënë zjarrin banesës së tij dhe është mbyllur brenda saj. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Visokë të Mallakastrës. Shtetasi me iniciale A.C 46 vjeç ku dyshohet se ka qenë në gjendje të rënduar psikologjike i vuri zjarrin banesës dhe u mbyll brenda. Policia dhe zjarrfikësja shkuan...
ShowBiz

“Pajtesa” si nuse duket mahnitëse

Aktorja e njohur kosovare, Fiona Gllavica muajt e fundit ishte mjaft e pranishme në mediat rozë, që nga festa e beqarisë, martesa dhe muaji i mjaltit. Sikurse pjesa tjetër e artistëve, edhe Fiona apo “Pajtesa” nga seriali “Çka ka shpija” në secilin hap të jetës publikoi imazhe për fansat e...
Shëndeti

Nese i keni këto simptoma ju jeni me diabet

Mëso diçka rreth simptomave të diabetit. Nëse ke ndonjë nga shenjat e mëposhtme, është mirë që të kontaktosh me një mjek për të matur nivelin e sheqerit në gjak. Zakonisht ndodh që tek të rriturit mbi moshën 30 vjeç, por diabeti mund të kontrollohet përmes një diete dhe stërvitjeje të...
Lajme

Haradinaj përgëzon Kancelaren Merkel. I thotë: Kosova është gati

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj përmes Twitterit ka përgëzuar Kancelaren Angela Merkel për rikonfirmimin e mbështetjes për Ballanin Perëndimor për integrim në Bashkimin Evropian. Haradinaj ka postuar një fotografi me Kancelaren Merkel gjatë një takimi që ka pasur me të në Berlin. Haradinaj ka shkruar se Bashkimi Evropian do të...
Lajme

Kosovari në Belegjikë tenton të vjedh djathë, ky është denimi për të

Më 22 nëntor, dy burra të maskuara kishin hyrë në fabrikën e djathit “Le Comptair” për të vjedhur. Ngjarja ndodhi në qytetin Verviers të Belgjikës. Njëri e kishte kërcënuar menaxherin Muriel me thikë, ndërsa tjetri me çekiç. Pasi u lajmëruan organet e rendit, një nga hajdutët ishte larguar ndërsa Renato...
Lajme

Temperatura përvëluese

Fushat e presionit të lartë nga anticikloni i Azoreve që ndodhet mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian, do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm, të kthjellët dhe me diell. Ndërkohë një valë e të nxehtit nga Afrika veriore, që dje ka filluar të depërtojë mbi vendin tonë do të...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5