archive20 Gusht, 2019 - 12:49

Sporti

Sarri diagnostifikohet me pneumoni

Trajneri i Juventus Maurizio Sarri është diagnostifikuar dhe tani po kurohet për pneumoni. 60 vjeçari humbi ndeshjen miqësore ndaj Trietina-s ku fillimisht mendohej se ioshte vetëm një grip. Pasi u ndje më mirë, testimet e mëtejshme diagnostikuan pneumoni dhe trajtimi i konfirmuar nga Juventus ka filluar. Juventus do të luajë...
Lajme

Uniforma e policisë në bërllog

Një fotografi po qarkullon në rrjetet sociale, ku një uniformë e Policisë së Kosovës, shihen në mesin e mbeturinave. Uniforma nuk dihet saktësisht nëse është origjinale e Policisë së Kosovës, apo është përdorur për qëllime të tjera, por që ka ngjallur reagime të shumta në rrjetet sociale. Për më shumë...
Lajme

Vetura zyrtare në autostradë, 180 km në orë

Një veturë zyrtare e Kosovës ka lëvizur sot rreth orës 10:00 në autostradën “Arbën Xhaferi” mbi shpejtësinë maksimale të lejuar. Diku afër hyrjes për në qytetin e Ferizajt, kjo veturë është xhiruar duke lëvizur me shpejtësi deri afër 175 kilometra/orë. 3Z 171 – 02 janë tabelat e automjetit zyrtar që...
Lajme

Ilir Deda: Shpend Ahmeti që nga 2009-a e ka dashur AAK-në

Deda përmes një statusi në llogarinë e tij në ‘Facebook’ është munduar të shpjegojë zhvillimet e fundit politike sipas këndëvshtrimit të tij, duke thënë se mundësinë e listës së përbashkët opozitare e kanë prishur deklaratat e LDK-së që preferojnë të shkojnë të vetëm në zgjedhje, si dhe Vetëvendosje që do...
Shëndeti

Pse duhet të hani më shumë hudhra në verë?

Hudhra ndihmon në mirëmbajtjen e funksionit dhe shëndetit të zemrës. Ajo pakëson gjasat e shfaqjes së tumoreve dhe lufton infeksionet. Vlerat më të mira, hudhra i ofron nëse konsumohet e gjallë, sepse gatimi tjetërson të gjithë përbërësit mirëbërës të kësaj barishteje. Ekspertët rekomandojnë ngrënien e të paktën 2 thelpinjve në...
Lajme

Gani Koci i është kundërpërgjigjur ashpër kryeministrit, Ramush Haradinaj

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik nga radhët e PDK-së, Gani Koci i është kundërpërgjigjur kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj për deklaratën e mbrëmshme për Rrustëm Mustafën e Rexhep Selimin. Haradinaj ka thënë se përderisa ai është mbrojtur në heshtje, Rrustem Mustafa e Rexhep Selimi kanë kënduar në Hagë. Koci përmes një...
ShowBiz

Getinjo: Unë jam Bruce Lee

Getinjo i kushton rëndësi të madhe fizikut të tij. Ndonëse i angazhuar në koncerte dhe mbrëmje muzikore, ai nuk e lë anash palestrën falë të cilës edhe ka formësuar trupin e tij, shkruan Indeksonline. E muskujt e barkut ai nuk heziton t’i tregoj edhe me imazhet gjysmë i zhveshur, një...
Interesante

A e dini pse i ka mbetur emri Ketchup?

Ketchup-i më i vjetër në botë, Heinz Tomato Ketchup, feston 140 vjetorin, por pavarësisht se shet 650 milionë shishe çdo vit, pak njerëz e dinë pse keçapi quhet ‘ketchup’. Heinz u themelua më 1876 nga një njeri i njohur si Henry John Heinz një biznesmen nga Pittsburgh, SHBA. Në fillim...
Lajme

Meliza ka një propozim për Lëvizjen Vetëvendosje dhe Glauk Konjufcën

Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ka reaguar ndaj deklaratave të një nate më parë të bëra nga Glauk Konjufca, duke treguar se çka nënkupton fjala ‘makiavelist’, sipas saj. Ajo madje i ka dhënë propozim Vetëvendosjes që ta lexojnë...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5