archive20 Gusht, 2019 - 17:12

Lajme

Sherifi ia kthen keq Gecajt: Mickojat pickojnë veç cofëtina

Shefi i deputetëve të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në një intervistë për Gazetën Express, ka thënë bllokadat ndaj një subjekti politik mund të bëhen vetëm deri në momentin kur LDK-ja “në interes të vendit” ta thyejë atë bllokadë, duke ironizuar veprimin e partisë së Isa Mustafës, në vitin 2014, ku...
Lajme

Pas Haki Abazit, në Vetëvendosje edhe Tomë Gashi

Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të jetë partia më aktive sa u përket aderimeve. Partia e Albin Kurtit sot e ka prezantuar ardhjen e Haki Abazit. I lumtur me këtë aderim është shprehur avokati, Tomë Gashi. Ai ka paralajmëruar aderimin me një koment në Facebook. “Bravo zotni Haki, së shpejti do të...
Lajme

Haradinaj takon Limajn, a u arrit marrëveshja për koalicionin 

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka takuar në qeveri liderin e NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limajn. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar këshilltarja e Ramush Haradinajt, Donjeta Gashi, shkruan Gazeta Express. "Po Kryeministri në dorëheqje Haradinaj ka zhvilluar një takim me zotin Limaj me të cilin ka biseduar për...
Lajme

Haki Abazi aderon në Vetëvendosje

Analisti politik, Haki Abazi, do të aderojë sot në lëvizjen Vetëvendosje. Zyrtarizimi i kalimit të tij në partinë e Albin Kurtit, do të bëhet sot në orën 13:00, në zyrat qendrore të lëvizjes Vetëvendosje, në Prishtinë. Ai ka thënë se në orën 13:00 do të zyrtarizohet si anëtar i VV-së...
Lajme

Në QKUK i largojnë pacientit një briskë të thonjëve nga barku

Mjeku i QKUK-së, Skender Telaku, ka njoftuar se sot në Klinikën e Gastroenterologjisë është bërë largimi i 'trupit të huaj nga trupi' konkretisht një briskë i thonjëve. raporton Korrespodenti. Ekipipi kujdestar i Klinikes se Gastroenterologjise ishte i përberë nga Dr. Sci. Skender Telaku, dr. Hekuran Dibrani dhe nga jnf. Nalan...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5