archive20 Gusht, 2019 - 22:48

Lajme

“Privatizimi i Telekomit është rruga e duhur”

Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se privatizimi i Telekomit të Kosovës do të sjellë vetëm benefite për qytetarët e Kosovës. Ai ka folur të martën në edicionin qendëror të lajmeve . “Ne mendojmë që Privatizimi është rruga e duhur, është praktikë ndërkombëtare e botës së...
Lajme

Haradinaj viziton Teqen e Halvetive në Prizren

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka vizituar Teqen e Halvetive në Prizren. Ai ka thënë se Shejh Abedini dhe qytetarët e kësaj treve e njohin më së miri peshën e sakrificës në përpjekje për t’iu bërë ballë sfidave dhe për të qëndruar të palëkundur në tokën e tyre, për shtet...
Lajme

Qorrolli: Tri arsye pse nuk mund të ketë koalicion LDK-VV

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje iniciativën për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj e filluan me mbledhjen e nënshkrimeve për mocionin e mosbesimit, për të vazhduar me takime të ndryshme. Mirëpo, ende nuk është arritur një marrëveshje politike mes tyre. Ndonëse u panë bashkë në takime të shumta, kreu i...
ShowBiz

A po merr fund martesa e Getoarit dhe Marinës?

Nëse do bënim një listë me çiftet më të pëlqyera nga publiku shqiptar, sigurisht që Marina dhe Getoari do mbanin një pozicion shumë të rëndësishëm, mirëpo siç duket ata nuk janë në momentin e tyre më të mirë. Thashethemet janë ndezur pas pothuajse dy vitesh dhe një prej arsyeve është...
Resul Sinani
Lajme

“Presioni publik nuk duhet të jetë tek profilizimi i partive politike, por tek profili i kandidatëve në listat zgjedhore”

Shumica e partive politike në Kosovë tashmë janë pozicionuar se cilit profilizim i takojnë, të djathtë apo të majtë, shkruan Korrespodenti. Lidhur me këtë, profesori universitar Resul Sinani, ka thënë se presioni publik nuk duhet të jetë tek profilizimi i partive politike, por tek profili i kandidatëve nëpër listat zgjedhore....
Shëndeti

7 mrekullitë e mollës

Një mollë në ditë e mban mjekun larg nesh. Kjo është shprehja që e bën mollën të shihet si një frut i shëndetshëm. Por ky nuk është thjesht një proverbantik. Ekspertët nutricionistë sjellin një listë të mrekullive të vogla që molla bën kur e konsumojmë përditë. Përbërja Molla ka vlera...
Lajme

Bardhyl Meta e quan Glauk Konjufcëne si axhami dhe tinejxher

Ish-deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta iu është kundërpërgjigjur deputetit të Vetëvendosjes, Glauk Konjufcës dhe deklaratave të tij të dhëna mbrëmë në emisionin DPT te Fidani në T7, ku ky i fundit tha se 23 gushti është data e fundit që e presin LDK-në për koalicion, raporton Gazeta Express. Përmes një...
Lajme

Arrestime masive në Malishevë, sekuestrohen armë dhe municione

Në dy operacione policore në Malishevë janë arrestuar shtatë persona dhe konfiskuar shumë e konsiderueshme e armëve ilegale. “Me datat 09.08.2019 dhe me date 20.08.2019 Stacioni Policor në Malishevë, mbështetur edhe nga Njësia për Reagim të Shpejtë, ka kryer kontroll (bastisje) të objekteve të banimit dhe objekteve tjera përcjellëse ne...
1 2 3 5
Page 1 of 5