archive19 Gusht, 2019 - 23:25

Tech

Byzyluku që iu “shkund” kur hani ose shpenzoni shumë

Vetëkontrolli është diçka tërësisht personale, por kompania Amazon, duket se i njeh mirë klientët dhe e di se shumë prej tyre nuk rrinë dot nëse nuk hanë shumë dhe shpenzojnë pa limit para dhe për këtë arsye ka shpikur një zgjidhje. Amazon ka nxjerrë në shitje një byzylyk me synim...
Lajme

Pagat marramendëse të menaxherëve të Postës

Kryeshefi Ekzekutiv i Postës merr pagë vjetore mbi 30 mijë euro, deri zëvendësshefi, sekretari i koroporatës dhe zyrtari i financave paga mbi 25 mijë euro. Madje, gjatë vitit të kaluar u paralajmërua edhe rrezikim në pagat e punëtorëve të saj për shkak të mungesës së mjeteve financiare. Vetëm në 2018-ën,...
Lajme

Bill Clinton feston ditëlindjen – merr një urim nga Kosova

Bill Clintoni sot feston ditëlindjen e 73-të. Një urim ai sot e ka marrë edhe nga Presidenti Hashim Thaçi. “Në këtë ditë i urojmë shëndet njeriut, i cili përjetësisht do të mbetet në kujtesën dhe historinë botërore për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”, ka shkruar Thaçi...
Lajme

Tre kosovarë kapen në Rumani, duke shkuar drejt perëndimit në këmbë

Policia kufitare rumune e Qarkut Caraș-Severin, ka zënë tre shtetas të Republikës së Kosovës në tentim e sipër për të hyrë në mënyrë të paligjshme në Rumani nga Serbia, në këmbë. Sipas burimeve të VisaGuide.World, të konfirmuara nga policia kufitare, tre Kosovarët u kapën të shtunën e kaluar pak mbas...
Lajme

Veseli: Unë dhe e PDK-ja kemi luftuar seriozisht korrupsionin

Kadri Veseli, përmes një postimi në Facebook ka bërë disa krahasime të isntitucioneve me të cialt ka udhëhequr PDK-ja, raporton Korrospodenti Ky është postimi i plotë Vendosmëria ime dhe e PDK-së për të luftuar seriozisht korrupsionin dëshmohet më së miri me punën e bërë në Ministrinë e Shëndetësisë. Falë nismave...
Fun

Muaji kur ke lindur, ja kush je ti

Njerëzit e Dhjetorit Të lindurit në Dhjetor janë aventurierë. Ata janë gjithashtu disa prej qenieve më bujare që do të takoni. Megjithatë, ata kanë shpërthime me njerëzit kur në mes hyn krenaria. Janë gjithmonë në lëvizje dhe nuk rrinë ulur për shumë gjatë. Njerëzit e Nëntorit Të lindurit në Nëntor...
1 2 3
Page 1 of 3