archive17 Gusht, 2019 - 23:20

Lajme

Kadri Veseli i qon selam Serbisë nga Kalaja e Novobërdës

Kadri Veseli, kryetar i PDK-së dhe kryetar i Kuvendit të Kosovës, gjatë së shtunës ka vizituar Kalanë e Novobërdës. Në këtë vend, mbi të cilën është i vendosur flamuri i Kosovës, disa serbë, një ditë më parë larguan atë. Por, i njëjti u vendos sërisht, derisa atë e ruajtën edhe...
ShowBiz

Blerina Kllokoqi – Rugova shkëlqen në fotot e fundit

Blerina Kllokoqi-Rugova, është bashkëshortja e djalit të presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, Mendimit. Ajo përveç se si kreatore e modës gjithmonë gjenën kohë për foto mjaftë joshëse, transmeton Korrespodenti. Në llogarinë e saj në instagram ajo vazhdimisht publikon fotografi nga eventet e ndryshme, festat familjare dhe me bashkëshortin Mendimin. /Korrespodenti...
Lajme

Pasi reagoi ambasada turke, Gjergj Dedaj fshin statusin në Facebook

Një status në profilin e tij në Facebook sërish ka detyruar Ambasadën e Turqisë në Shkup të reagojnë ndaj ambasadorit kosovar në Shkup, Gjergj Dedaj. Ka qenë reagimi i Dedajt kundër autoriteteve shqiptare në Tiranë që kanë lejuar vendosjes e një pllake përkujtimore me emrat e civilëve të vrarë natën...
Lajme

Kështu shkruante Washington Post për Gani Gecin para 21 viteve

Washington Post, kishte bërë një reportazh për familjen Geci, gjatë luftës së fundit në Kosovë, saktësisht me datë 6 dhjetor të vitit 1998. Jeffrey Smith, në një shkrim të titulluar, ‘’Në Kosovë, jeta në mes të rrënojave”, rrëfente se si në kompleksin familajr të familjes Gecit, në atë familje ku...
1 2 3 4
Page 1 of 4