archive17 Gusht, 2019 - 23:20

Lajme

Kadri Veseli i qon selam Serbisë nga Kalaja e Novobërdës

Kadri Veseli, kryetar i PDK-së dhe kryetar i Kuvendit të Kosovës, gjatë së shtunës ka vizituar Kalanë e Novobërdës. Në këtë vend, mbi të cilën është i vendosur flamuri i Kosovës, disa serbë, një ditë më parë larguan atë. Por, i njëjti u vendos sërisht, derisa atë e ruajtën edhe...
ShowBiz

Blerina Kllokoqi – Rugova shkëlqen në fotot e fundit

Blerina Kllokoqi-Rugova, është bashkëshortja e djalit të presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, Mendimit. Ajo përveç se si kreatore e modës gjithmonë gjenën kohë për foto mjaftë joshëse, transmeton Korrespodenti. Në llogarinë e saj në instagram ajo vazhdimisht publikon fotografi nga eventet e ndryshme, festat familjare dhe me bashkëshortin Mendimin. /Korrespodenti...
Lajme

Pasi reagoi ambasada turke, Gjergj Dedaj fshin statusin në Facebook

Një status në profilin e tij në Facebook sërish ka detyruar Ambasadën e Turqisë në Shkup të reagojnë ndaj ambasadorit kosovar në Shkup, Gjergj Dedaj. Ka qenë reagimi i Dedajt kundër autoriteteve shqiptare në Tiranë që kanë lejuar vendosjes e një pllake përkujtimore me emrat e civilëve të vrarë natën...
Lajme

Kështu shkruante Washington Post për Gani Gecin para 21 viteve

Washington Post, kishte bërë një reportazh për familjen Geci, gjatë luftës së fundit në Kosovë, saktësisht me datë 6 dhjetor të vitit 1998. Jeffrey Smith, në një shkrim të titulluar, ‘’Në Kosovë, jeta në mes të rrënojave”, rrëfente se si në kompleksin familajr të familjes Gecit, në atë familje ku...
Lajme

Gjen kuleten me para e dokumentacion, e publikon në rrjete socaile

Një person ka gjetur një kuletë në Podujevë, ku brenda saj kishte një shumë të konsiderueshme të parave dhe disa dokumente të identifikimit. Në grupin e Facebook’ut ‘Marakli t’kerreve’ një person me inicialet A.Q ka postuar disa fotografi të një kulete, me disa para në të dhe dokumente të identifikimit,...
Lajme

Bankat në Kosovë fitojnë shuma marramendëse, populli i mbytur në kredi

Dhjetë bankat komerciale që operojnë në treg, tetë nga to më kapital të huaj dhe sipas ekspertëve për çështje financiare, kanë gjetur treg të përshtatshëm duke mbajtur nivel të lartë të fitimit. Sipas të dhënave të Bankës Qendrore të Republikës se Kosovës vlera e fitimit të bankave për vitin 2018...
Lajme

Reagon Maqedonia Veriore pas taksës

Maqedonia Veriore ka reaguar për herë të parë pasi Kosova, përkatësisht Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka marrë vendimin për marrjen e masës reciproke ndaj tyre në dy produkte (mjaltit natyral dhe patatet) Lidhur me këtë ka reaguar ministri i Bujqësisë, Trajan Dimovski. Ai tha se ndalimi i importit të...
ShowBiz

Fansat i gjuhen Adelina Tahirit: Ke rritur të pasmet

Adelina Tahiri është një prej këngëtareve që vazhdon të ngjall interesim të madh për publikun, kjo për shkak të jetës së saj luksoze. Që nga martesa e saj me avokatin maqedonas 50 vjeçar Adelina ka kohë që qëndron top temë e medieve rozë, shkruan “Kosovarja”. Si të gjitha këngëtaret në...
1 2 3
Page 1 of 3