archive16 Gusht, 2019 - 21:51

Sporti

Lajm i mirë për futbollin shqiptar: Kosova e Shqipëria po organizojnë Kupë zyrtare të përbashkët

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, bëri të ditur se FFK-ja është duke bashkëpunuar me Federatën Shqiptare të Futbollit për ta themeluar një Kupë të përbashkët për klubet nga Kosova e Shqipëria. Tre vjet pas anëtarësimit në UEFA, Kosova është e gatshme ta shtojë edhe...
Lajme

Endrit Shala i dha rast edhe Safet Gërxhaliut të tallet me të: Ky vendim do t’iu shërbejë gjeneratave të reja për satirë dhe komedi

Ekonomisti Safet Gërxhaliu, ka thënë pas vendimit të Ministrit në detyrë të Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shalës për reciprocitet ndaj Maqedonisë së Veriut në patate dhe mjaltë se Kosova është shndërruar në eksperiment. “Vendimet e tilla ‘ad-hoc’ më kohën kur Qeveria është në dorëheqje e dëmtojnë Kosovën. Kur flasim për...
Lajme

Ish-ambasadori Sabri Kiçmari i bashkohet Vetëvendosjes

Ish-ambasadori i Kosovës në Australi, Sabri Kiçmari, është anëtari më i ri lëvizjes Vetëvendosje. prezantimin e tij e ka bërë lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Njoftimi i plotë i Kurtit: Sabri Kiçmari ka qenë gjithnjë në Lëvizje. Prej sot është edhe në VETËVENDOSJE!. Ky është lajm shumë i mirë për...
Lajme

Ja si do të jetë moti nesër dhe pasnesër në Kosovë

Në fundjavë mot stabil, me vransira dhe diell. Në fillim të javës së ardhshme mot i nxehtë, kryesisht me diell. 16.08.2019 - Ditëve të fundjavës, fusha më të qëndrueshme të presionit të lartë nga anticikloni i Azoreve do të shtrihen mbi rajon, që do të kushtëzojnë mot më stabil dhe...
ShowBiz

Era ua mbyll gojën atyre që e akuzuan për vjedhje të këngës

Era Istrefi ka publikuar një shkrim lidhur me akuzat për vjedhje. Era Istrefi muaj më parë solli bashkëpunim ‘Sayonara’ me Eldzhey përkundër faktit se kënga u pëlqye shumë një numër i personave filluan të akuzojnë dyshen për ‘vjedhje’ të këngës, shkruan lajmi.net. Këngëtarja nga Prishtina ka dalë me një postim...
Lajme

“Vetëvendosje do t`ia ndal pijen Thaçit e Haradinajt”

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli ka komentuar fotografinë e përbashkët të presidentit Hashim Thaçi e kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinaj, ku këta dy të fundit shihen duke i cakërruar gotat në Rahovec, shkruan Gazeta Blic. Ajo ka thënë se edhe pse Thaçi e Haradinaj në opinion dhe në qëndrime...
ShowBiz

Ju kujtohet “Maiza”, ja si duket tani si 50 vjeçare

Pamje nga përditshmëria e aktores. Daniela Ecsobar, e njohur si “Maiza” ka qenë njëra ndër aktoret e njohura të serialit mjaft të pëlqyer “O Clone”. “Maiza” në serial qenë rivalja e aktores kryesore, “Zhades”, e cila ka luajtur rolin e gruas, që ka kaluar jetën me burrin (Lukasin), i cili...
1 2 3 5
Page 1 of 5