archive15 Gusht, 2019 - 23:54

Tech

Tani mund të përdorni Whatsapp pa qenë të lidhur me internet!

Whatsapp ka menduar të sjellë dy risi: E para është një sistem që lejon përdorimin e bisedës pa lidhje me internetin dhe falë një versioni për kompjuter të pavarur nga smartphone dhe tjetra, mundësia e përdorimit të së njëjtës llogari në shumë pajisje. Funksionaliteti mund të realizohet brenda vitit dhe...
Interesante

Metoda sekrete e ushtrisë që të vë në gjumë për 2 minuta

Ushtria amerikane përdor një metodë që të vendos në gjumë për dy minuta. Këtë metodë e aplikon për ushtarët që kanë probleme me gjumin. Ky “sekret” është publikuar në një libër të titulluar “Relax and Win: Championship Performance”. Lexuesit kanë mundësinë që të marrin këshilla se si të rregullojnë problemet...
Sporti

Werderi me njoftim për Milot Rashicën

Rashica pritet të jetë gati për sfidën e së shtunës kundër Fortuna Duseldorfit. Werder Bremeni do ta nisë edicionin e ri në Bundesliga të shtunën. Në “Weserstadion”, Werder do të presë skuadrën e promovuar, Fortuna Duseldorf. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, pritet të jetë gati për të startuar...
Lajme

Pronari sulmon turistët në Shqipëri, kjo është arsyeja

Një grup turistësh spanjollë janë sulmuar nga pronari i një lokali. Mësohet se turistëve nuk i ka pëlqyer shërbimi dhe kanë tentuar që të largohen pa paguar faturën, por furgoni i tyre është ndjekur nga pronarët të cilët më pas i kanë goditur me grushte si dhe kanë nxjerrë armë...
Lajme

Vdes një kosovar duke u larë në detin e Velipojës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në plazhin e Velipojës, ku një pushues nga Kosova ka vdekur. Shkak i vdekjes së të moshuarit ka qenë një atak kardiak, teksa ky i fundit ndodhej në det. Fjala është për 86 vjeçarin Agush Kastrati, me origjinë nga Peja e Kosovës....
Lajme

Milaim Zeka: Po, po partia ime do ta marrë pushtetin në Kosovë

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka treguar planet e subjektit të tij, nëse bëhet pjesë e qeverisë së ardhshme të vendit. Ai është shprehur shumë optimist se PEK do të marrë pushtetin. Zeka ka paralajmëruar se partitë e vogla do ta krijojnë qeverinë e re. “Baza jonë...
Lajme

Lladrovci: I kam rujtë lopët, kam qenë çoban i mirë

I pari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, përveç se tregoi për aktivitetet e shumta si kryetar komune, dha edhe shumë detaje nga jeta e tij e përditshme. Duke folur për të kaluarën e tij, Lladrovci, tha se nuk është turp me pranu që dikur ka qenë bari. “Nuk është...
Lajme

Fatmir Limaj: Zoti na ndihmoftë në punë të mira për vendin

Dhjetëra anëtarë të rinj i janë bashkuar Nismës Socialdemokrate në degën e saj në Vushtrri. Këtë e kanë konfirmuar partia përmes një postimi në Facebook ku thuhet se në mesin e tyre ka edhe profesorë universitarë, juristë, studentë, dhe personalitete të fushave të ndryshme. “Burra e gra, djem e vajza,...
Lajme

Zeka: Rugova rrethohej nga njerëz të UDB’së, e kanë shafitur

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, ka folur për raportet e tij me presidentin e ndjerë të vendit, Ibrahim Rugova. Zeka ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se Rugova e kishte përzgjedhur për drejtor të Radiotelevizionit të Kosovës. Ai po ashtu ka deklaruar se me ish-kreun...
1 2
Page 1 of 2