archive14 Gusht, 2019 - 22:55

ShowBiz

“Dikujt i dhimti krytë pse Fjolla Morina doli ashtu në Skënderaj, për Rita Orën ne Prishtinë kush s’e tha një fjalë”

Kohëve të fundit bëri bujë mediatike paraqitja e këngëtares së mirënjohur, Fjolla Morina, në një koncert në Skenderaj. Për dukjen e saj në këtë koncert pati shumë kritika, për shkak se Fjolla ishte e veshur shumë provokative dhe kishte fëmijë të shumtë që kishin shkuar ta përcjellin nga afër performancën...
Lajme

Limaj shprehet i gatshëm për postin e kryeministrit

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj është shprehur i gatshëm për postin e kryeministrit, nëse është e nevojshme dhe ka besimin e qytetarëve. Ai ka thënë se Nisma e sheh vetën në qeverinë e ardhshme dhe do të jemi befasia e këtyre zgjedhjeve. Në pyetjën se a e sheh vetën...
Lajme

Vetëvendosje me propozim për koalicionin me LDK’në: Kandidati që merr më shumë vota, bëhet kryeministër

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, në një tryezë ku është diskutuar rreth koalicioneve parazgjedhore, konkretisht atë LDK- VV, ka dhënë një propozim se si të tejkalohet pengesa e kandidatit për kryeministër në mes të këtyre dy partive. Ajo ka thënë se koalicioni parazgjedhor LDK-VV duhet të shkojë në zgjedhje,...
Op/Ed

“Nuk ka parti që nuk më ka sulmuar dhe nuk më ka etiketuar”

Shkruan: Isa Mustafa Të nderuar qytetarë Nuk ka parti që nuk më ka sulmuar dhe nuk më ka etiketuar. Sidomos në kohën sa isha Kryeministër i Kosovës. Përfaqësues të subjekteve opozitare dhe të ashtuquajtur opinionistë të pavarur sot po brengosen pse ata që më akuzonin dhe etiketonin nuk po vazhdojnë...
Lajme

Errësohet Prishtina, ndërsa në Prizren bie breshër

Ditëve të fundit temperaturat në Prishtinë kanë qenë afër 40 gradë celsius, por gjendja në Prishtinë ku stinët ndryshojnë shpejt, ka filluar shi i madh. Në orët e pasdites kryeqyteti është errësuar krejtësisht nga retë, ndërsa ka filluar të bie shi pas shumë ditëve të nxehta. Ndërsa në Prizren kanë...
Lajme

Stuhitë i afrohen Ballkanit, sonte vonë edhe në Kosovë!

Valës më të fuqishme të nxehtësisë së kësaj vere në rajonin tonë po i vije fundi, megjithatë duhet pritur deri sot pasdite vonë. Një front i ftohtë me origjinë nga Oqeani Atlantik përmes Evropës do të fillojë të depërtojë sot edhe në Gadishullin Ballkanik duke freskuar motin dhe ulut temperaturat....
Sporti

Haradinaj për Driton Kukën: I lumtur që iu bashkua AAK-së

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se trajneri i njohur, Driton Kuka, i është bashkuar partisë së tij. Kryeministri në largim, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ndjehet i lumtur që edhe një anëtar i familjes së respektuar atdhetare Kuka, po e vazhdon traditën me Aleancën. “Na...
1 2 3
Page 1 of 3