archive13 Gusht, 2019 - 22:20

Lajme

Haradinaj përmend tri parti që AAK nuk do të bëjë koalicion

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka thënë se partia të cilën ai e udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor, duke përjashtuar kështu mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, para zgjedhjeve. Haradinaj ka thënë se parapëlqen një koalicion me parti...
Lajme

Temperaturat e larta, rreth 20 persona brenda ditës kërkojnë ndihmë nga autoambulanca e vendosur në sheshin “Skënderbeu”

Për shkak të vapës së madhe e cila ka kapluar vendin, një autoambulancë është vendosur në sheshet e Prishtinës. Kjo autoambulancë me një doktoreshë dhe dy infermierë po qëndron në këto sheshe për t’iu dhënë ndihmën e parë mjekësore qytetarëve të cilët kanë probleme për shkak të temperaturave të larta....
Lajme

Ky është djaloshi kosovar që sot kreu fakultetin e tretë, ka 40 certifikime, por nuk mund të hyjë në punë se nuk ka të njofshëm

Papunësia e madhe, veçmas e të rinjve vazhdon të jetë një nga problemet kyçe të vendin tonë. Madje, pjesa dërmuese e tyre janë të diplomuar dhe vazhdojnë të kërkojnë punë, apo edhe të detyrohen të dalin jashtë vendit. Fitim Redenica nga Gjilani sot ka përdunduar fakultetin e tretë, teksa po...
Lajme

Kurti sapo takoi Mustafën, paralajmëron diçka të madhe

Kryetari i VV'së Albin Kurti takoi sot kryetarin e LDK'së Isa Mustafa, me të cilin biseduan për nevojën e daljes nga kriza dhe të vendosjes së shtetit në binarët e zhvillimit, raporton Korrespodenti Këtë lajm Kurti e bëri të ditur përmes një postimi në faqën e tij në facebook: Ky...
1 2
Page 1 of 2