archive12 Gusht, 2019 - 23:36

Lajme

Bebe Rexha pëson sulm të astmës midis koncertit

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare dhe më të guximshmet e rrafshit ndërkombëtar. Bukuroshja jonë po vazhdon të mbajë koncerte të njëpasnjëshme anembanë globit, ku po ndiqet nga mijëra adhurues. Ajo gjatë ditës së sotme ka treguar se duke performuar para publikut të San Franciscos e...
ShowBiz

Dalin pamje të reja nga dasma e djalit të Halil Kastratit

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike. Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare më të suksesshmet deri më tash. Në familjen e tij së fundi ka pasur një festë të madhe e që ishte...
Lajme

Tërmet në Prizren e Dragash

Brenda pak minutave disa qytete jugore të Kosovës janë goditur nga tërmeti. Faqja e specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, njofton se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 shkallë të Rihterit ndërsa Dragashi me 3.9 shkallë. /Indeksonline/...
Lajme

Nuk është Italia, por Kosova e bukur

Të shohësh këto pamje, të japin përshtypje se kjo nuk është Kosova. Kosova ka probleme të shumta socio-ekonomike, por megjithatë ajo mbetet ndër vendet më të bukura. Klan Kosova ka sjellë pamje nga helikopteri i cili mundësua nga zyra për informim e KFOR-it. https://youtu.be/d4AqX7t_WYU...
Lajme

Askush nuk po i dënon keqpërdoruesit e të dhënave personale

Në muajin shkurt të këtij viti, Policia e Kosovës publikoi një video sensibilizuese për sjellje në komunikacion në të cilën kishte xhiruar momentet kur qytetarët dënoheshin për shkeljet që ata kryenin në trafik. Në video, përveç që shihen numrat e targave të veturave, shihen vendlindja dhe numrat identifikues të letërnjoftimeve...
Lajme

Shqetësuese: Bota në rrezik nga mungesa e ujit!

Gati 2.6 miliardë njerëz jetojnë në shtete ose zona me rrezik të lartë të mungesës së ujit. Rritja e popullsisë, konsumi i mishit dhe aktiviteti ekonomik po bëjnë presion në rritje në rezervat e ujit në botë. Njerëzit në rreth 400 zona në të gjithë botën jetojnë në “kushte ekstreme...
1 2
Page 1 of 2