archive11 Gusht, 2019 - 17:47

Sporti

Shaqa me një urim të veçantë për Bajram

Edhe Xherdan Shaqiri ka uruar për festën e Kurban Bajramit. Ylli i Liverpoolit në Instagramin e tij ka uruar ndjekësit myslimanë për festën e Bajramit. ‘Shaqa’ ishte vetëm rezervist në takimin e fundit të Liverpoolit kundër Norwichit, që ishte ndeshja hapëse e sezonit në Premierligë. Ai nuk u fut fare...
Sporti

Reagon Volkan Oezdemir pasi e nokautoi Ilir Latifin

Volkan Oezdemir ka arritur të triumfojë në duelin ndaj Ilir Latifit. Ndeshja e kategorisë së lehtë në MMA i takoi turkut me pasaportë zvicerane, pasi në raundin e dytë e nokautoi shqiptarin me nënshtetësi suedeze, Ilir Latifi. Volkan ishte në formë të jashtëzakonshme pasi dominoi ndaj Latifit nga fillimi deri...
Lajme

Presidenti: Bajrami festohet më së miri në familje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke festuar festën e Kurban Bajramit me familjen e tij. Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se Bajrami festohet më së miri në familje. “Bajrami festohet më së miri në familje. Sot, në Burojë, me prindërit e mi:...
Sporti

Humb Ilir Latifi, nokautohet pas dy rundeve

Ylli shqiptar i MMA, Ilir Latifi ka pësuar humbje në duelin kryesor në ‘UFC Uruguay’, ndaj Volkan Oezdemir. Ishte një duel i jashtëzakonshëm mes dy sportistëve me pasaportë suedeze, ku në raundin e dytë Volkan arriti të nokautonte shqiptarin Ilir Latifi. Latifi nuk ishte në ditën e tij më të...
Lajme

Kadri Veseli drekon me familje për Bajram

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, në ditën e Kurban Bajramit, ka vendosur që të qëndrojë me familje për drekë. Ai ka thënë se kështu e kërkon tradita shqiptare, njofton Klan Kosova. “Siç e do tradita jonë, dreka e Bajramit kalohet në familje. Shumë urime nga familja Veseli”....
Lajme

Ambasadori amerikan me mesazh urimi për Kurban Bajramin

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kosnett, ka uruar festën e Kurban Bajramit. Ai përmes një postimi në Twitter ka uruar paqe dhe lumturi për njerëzit në Kosovë dhe gjithë botën. “Me Fat Kurban Bajrami, duke uruar një festë të lumtur dhe paqësore për të gjithë që festojnë në Kosovë...
Lajme

Don Lush Gjergji në BIK: Bamirësit nderojnë Zotin

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, Bashkësinë Islame e ka vizituar Don Lush Gjergji në emër të Ipeshkvisë së Kosovës. Me këtë rast, ai uroi gjithë besimtarët për këtë festë, derisa tha se feja shndërrohet në veprim përmes flijimit dhe dashurisë. “Feja shndërrohet në veprim përmes dhurimit dhe dashurisë....
Lajme

Kështu u fal namazi i Kurban Bajramit në Tiranës

Top Channel ka ofruar nje set fotosh nga falja e Kurban Bajramit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë, ku si gjithnjë bie në sy masiviteti i jashtëzakonshëm i njerëzve që përfshihen në këtë kremtim fetar të besimit islam. Fotot shfaqen aspekte në makro e mikro, të një tubimi, ku njeriu afirmon...
Lajme

Drenas, falja u bë me veshje kombëtare

Sot myslimanët në tërë botën po festojnë Kurban Bajramin. Manifestimi qendror kushtuar kësaj feste për Kosovë u mbajt në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, ndërsa në Drenas falja e Kurban Bajramit ishte e veçantë. Në xhaminë në lagjen Feronikeli, Hoxha Osman Musliu ka bërë faljen e bajramit me veshjen kombëtare,...
Lajme

Behgjet Pacolli uron besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit

Ministri i jashtëm, njëherësh zëvendëskryeminitër i Qeverisë, Behgjet Pacolli ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Pacolli përmes një postimi në facebook ka uruar që mëshira dhe begatia e Zotit të jenë mbi ta, shkruan arbresh.info. Ai gjithashtu ka shtuar që kjo festë të jetë shtesë për përforcimin...
1 2 3
Page 2 of 3