archive11 Gusht, 2019 - 23:47

Lajme

Neve po na “kallë” i nxehti, kurse në këtë vend ka rënë borë 80 cm!

Australinë e ka goditur një valë e të ftohtit duke sjellë borë dhe erëra të forta. Kjo valë gradualisht po shkon në lindje të vendit. Meteorologët kanë këshilluar qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi dhe t’iu shmangën udhëtimeve nëpër lumenj dhe detëra, transmeton Ballkani.info. https://twitter.com/WeatherNation/status/1159630875631464448 Bora ka rënë në Uellsin...
Lajme

Me veturë zyrtare del në Festën e Bajramit

Veturat zyrtare po vazhdojnë të keqpërdoren nga personat që janë pjesë e Qeverisë. Çdo ditë këto vetura i shohim në vende të parkuara ku nuk duhet, duke i kryer nevojat e tyre personale, madje edhe rrugëve të Kosovës kohë e pa kohë. Ani pse shpesh janë kritikuar, e kanë dalë...
Lajme

Parku më i ri në Stamboll mbanë emrin e Adem Jasharit

Stambolli i ka dedikuar gjithë Parkun një shqiptari. Emri i Adem Jashari, i cili ra dëshmor bashkë me 56 shokë, bashkëshorten, fëmijët dhe të afërmit e familjes në luftën për pavarësinë e Kosovës, është përjetësuar që prej vitit 2015 në Stamboll. Madje në ceremoninë e organizuar me këtë rast, drejtuesi...
Lajme

Digjet një veturë në rrugën Prishtinë – Drenas

Raportohet se një veturë është djegur gjatë ditës së sotme në rrugën Prishtinë – Drenas. Kjo ka ndodhur në orët e pasdites në afërsi të fshatit Korroticë, të Komunës së Drenasit. KTV-ja ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes. Mësohet se zjarrëfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes, derisa nuk...
Lajme

Mësohet se kur do të përfundojë vapa afrikane në Kosovë

Vala e të nxehtit e ardhur nga Afrika veriore që është shtrirë edhe mbi rajonin tonë, pritet të vazhdojë deri ditën e martë. Më pas një turbullirë nga Atlantiku pritet të depërtojë mbi vendin tonë nga Italia, që ditën e mërkurë do të sjellë kushte për reshje lokale shiu me...
Lajme

Tragjedi në familjen kosovare, i prishet festa e Bajramit

Pasditen e së shtunës në fshatin Pidiç të Gjilanit një i mitur ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga rryma elektrike. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar edhe policia e Gjilanit. “Mund ta konfirmoj se rasti ka ndodhur dje, përmes Emergjencës në Gjilan jemi informuar për një rast,...
Sporti

Shaqa me një urim të veçantë për Bajram

Edhe Xherdan Shaqiri ka uruar për festën e Kurban Bajramit. Ylli i Liverpoolit në Instagramin e tij ka uruar ndjekësit myslimanë për festën e Bajramit. ‘Shaqa’ ishte vetëm rezervist në takimin e fundit të Liverpoolit kundër Norwichit, që ishte ndeshja hapëse e sezonit në Premierligë. Ai nuk u fut fare...
Sporti

Reagon Volkan Oezdemir pasi e nokautoi Ilir Latifin

Volkan Oezdemir ka arritur të triumfojë në duelin ndaj Ilir Latifit. Ndeshja e kategorisë së lehtë në MMA i takoi turkut me pasaportë zvicerane, pasi në raundin e dytë e nokautoi shqiptarin me nënshtetësi suedeze, Ilir Latifi. Volkan ishte në formë të jashtëzakonshme pasi dominoi ndaj Latifit nga fillimi deri...
Lajme

Presidenti: Bajrami festohet më së miri në familje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është duke festuar festën e Kurban Bajramit me familjen e tij. Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se Bajrami festohet më së miri në familje. “Bajrami festohet më së miri në familje. Sot, në Burojë, me prindërit e mi:...
Sporti

Humb Ilir Latifi, nokautohet pas dy rundeve

Ylli shqiptar i MMA, Ilir Latifi ka pësuar humbje në duelin kryesor në ‘UFC Uruguay’, ndaj Volkan Oezdemir. Ishte një duel i jashtëzakonshëm mes dy sportistëve me pasaportë suedeze, ku në raundin e dytë Volkan arriti të nokautonte shqiptarin Ilir Latifi. Latifi nuk ishte në ditën e tij më të...
1 2
Page 1 of 2