archive10 Gusht, 2019 - 22:28

Fun

Majmuni i pacipt: Shikoni çka i bën turistes

Një moment qesharak me një majmun dhe një turiste është kapur në Bali të Indonezisë. Sarah Wijohn, 21-vjeçare, ishte duke pozuar për fotografi me primatin përgjatë një udhëtimi në Pyjet e Shenjta të Balit, kur situata i doli nga dora, transmeton lajmi.net. Pamjet e mundësuara nga një anëtar i familjes...
Lajme

Shet vajzën për 5 mijë euro

Një shtetas nga Mali i Zi, dyshohet se ka shitur vajzën e tij jashtë vendit për 5 mijë euro. Policia malazeze paraqiti kallëzim penal sot në prokurorinë kompetente kundër Xh. B. (40) nga Podgorica me dyshimin se ka kryer veprën penale të trafikimit të qenieve njerëzore. “Dyshohet se në vitin...
Lajme

Ilir Gashi betohet si anëtar i KQZ’së

Ilir Gashi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka bërë me dije se tashme ka bërë betimin para presidentit si anëtar i KQZ-së. “Nder dhe privilegj, që me propozim të kryetarit z. Kadri Veseli, bëra betimin si anëtar i KQZ-së, pran presidentit të Republikës së Kosovës, z....
Lajme

Kështu do të jetë moti nesër, ditë Bajrami

Nesër në tërë rajonin pra, Kosovë, Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi do të mbajë mot me diell dhe shumë i nxehtë si pasojë e masave ajrore stabile dhe të thata anticiklonike dhe të nxehta me origjinë nga Afrika Veriore. Temperaturat maksimale në Kosovë dhe Maqedoni do të arrijnë rreth...
Lajme

Myslimanët mblidhen në malin Arafat

Gjatë pelegrinazhit në Mekë besimtarë myslimanë nga e gjithë bota janë mbledhur edhe në mali Arafat. Ky është vendi në të cilin myslimanët besojnë se profeti Muhammad përcolli predikimin e fundit. Haj-i duhet të kryhet të paktën një herë gjatë jetës nga të gjithë besimtarët myslimanë në gjendjë ta përballojnë...
1 2
Page 1 of 2