archive9 Gusht, 2019 - 23:59

ShowBiz

A po e braktisin Mihrija e Naimi Kosovën?

Mihrije Braha dhe Naim Abazi, janë padyshim njëri ndër çiftet më të njohura të estradës shqiptare. Ata të dy kanë qenë të ftuar në emisionin Sonte të televizionit T7. Ata të dy kanë blerë një apartament në qytetin e bukur të Vlorës dhe tashmë janë qytetarë të atij qyteti “Ne...
Lajme

Kjo është nusja që ia mori zemrën djalit të Halil Kastratit

Halil Kastrati humanisti shqiptar ka mbledhur mbrëmë shumë fytyra të njohura në dasmën e djalit të tij, Firdeusit, raporton Gazeta Express. Derisa prezentë ishin edhe disa politikanë, në rrjete sociale u publikuan fotografi nga atmosfera në dasmë. Çifti, Firdeus Kastrati dhe gruaja e tij Blerina, janë aktiv në rrjete sociale,...
Lajme

Deputeti i LDK’së e quan Vetëvendosjen komuniste

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka folur rreth zgjedhjeve parlamentare që pritet të mbahen pas shpërbërjes së Kuvendit të Kosovës. Kelmendi ka thënë në T7, se LDK-ja mund të bëjë koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, një parti me të cilën ai vetë...
ShowBiz

Dua Lipa tregon problemet me lëkurën e fytyrës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, gjatë javës së kaluar qëndroi për disa ditë në Kosovë, ku ndoqi nga afër festivalin “Sunny Hill”. Ajo tani ndodhet në New York, ku po punon për projektet e saj të radhës. Dua ndërkohë vazhdon ende të jetë shumë aktive dhe e ndjekur...
1 2
Page 1 of 2